در نشست انجمن فلش در سان فرانسیسکو ، ادوبی اعلام کرد که در نسخه جدید فلش پلیر خود از تصاویر سه بعدی پشتیبانی می کند.
این پلیر ، می تواند از سایه ها و شیدرینگ سطح پایین پشتیبانی کند، ولی تصور اینکه در آینده تمامی پلتفرم هایی که قابلیت پخش فایل های فلش را دارند می توانند تصاویر سه بعدی را نمایش دهند بسیار نزدیک شده است.

شرکت یونیتی در حال بررسی این پلیر است ، پلیر یونیتی و پلیر فلش هر کدام نقاط قوت خود را دارند و احتمال بسیار زیادی می رود که فلش پلیر با پلیر یونیتی ترکیب شود و بتوان بازی های ساخته شده با موتور بازی سازی یونیتی را در فلش پلیر اجرا کرد و این انقلابی در بازی های تحت وب خواهد بود.
البته صحبت هایی راجع به زبان برنامه نویسی برای این پلیر شده است که شرکت یونیتی به فکر استفاده از اکشن اسکریپت 3 (ActionScript3)برای فلش کارها و سی شارپ و جاو اسکریپت و بو برای یونیتی کار هاست، با این کار می توان جمع بزرگی از فلش کارها را به یونیتی جذب کرد که مطمئنا باعث رشد و پیشرفت سریعتر یونیتی خواهد شد.
هر چند بازیسازان ایرانی درک زیادی از این موضوع ندارند که چه اتفاق مهمی در حال وقوع است چرا که هنوز در حال ساخت بازی تک پلتفرمه هستند و آن هم فقط ماکروسافت ویندوز، این خنده دار و تعجب آور است که چرا باید برای پلتفرمی که تنها توسط 5 درصد بازی خورها استفاده می شود این همه هزینه شود و این یعنی اینکه هنوز بازی سازان ایرانی تا تجاری شدن فاصله زیادی دارند.

انشاالله در مقاله ای به طور کامل به استقبال بازی خور ها از پلتفرم ها و انجین های بازی سازی مرتبط به آنها خواهم پرداخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *