post
خلاصه داستان بازی رایانه ای ؛ مدافعان کربلا
سال ۲۰۱۰ – خاورمیانه …..
رژیم صهیونیستی و آمریکا که همیشه وجود شیعیان را برای تحقق اهداف پلید خودشان ، یک مشکل بزرگ می دانند ، سالهاست که با سرمایه گذاریهای هنگفت برای اختلاف بین مسلمانان دنیا و تعرض به مقدسات مسلمانان تلاش میکنند ، حالا بعد از طراحی نقشه ، برای فجایعی مانند انفجار در سامراء و … به این نتیجه رسیده اند که باید به یکی از مهمترین مراکز مقدس مسلمانان – حرم مطهر امام حسین (ع) و قمر بنی هاشم (ع) – حمله کنند و به بهانه حضور تروریست ها در کربلا ، این محل را تخریب کنند . با این تفکر که بعد از چند ماه درگیری و بعد ، آرامتر شدن مردم ، همه چیز از یاد مسلمانان خواهد رفت و بدین ترتیب یکی از عوامل قدرت گرفتن شیعیان ، از سر راه آمریکا و اسرائیل حذف خواهد شد !
در پی خبر و اطلاع نیروهای امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران از این ماجرا ، یک پرونده نظامی محرمانه افشا میشود . پرونده یک عملیات نظامی برای حمله گسترده نیروهای اسرائیل و آمریکا به کربلا ، با هدف از بین بردن حرم مطهر امام حسین (ع) و تخریب عتبات عالیات .
اکنون باید به یک چاره اندیشید …
جلسه ای فوری ، در یکی از مراکز فرماندهی جمهوری اسلامی ایران ، بر پا میشود ، برای اتحاد و انسجام بیشتر ، نمایندگانی از کشورهای اسلامی منطقه و کشورهای ضد استکباری دنیا نیز به این جلسه دعوت میشوند ، بعد از بحث و بررسی شرایط منطقه و با توجه به سوابق گذشته آمریکا و اسرائیل و همچنین با توجه به اینکه احتمال حمله به کعبه و دیگر اماکن مقدس مسلمانان و بعد از آن حمله به اماکن مقدس دیگر ادیان دنیا به منظور دین زدائی در سراسر دنیا نیز در آینده وجود دارد (در صورت موفقیت آمریکا و صهیونیست در این عملیات) تصمیم گرفته میشود تا به جای مقاومت در برابر تجاوز آنها ، ساعاتی پیش از شروع حمله به کربلا و به صورت گسترده ، ارتش متجاوزین را در منطقه غافلگیر کنند و با حمله به آنها برای همیشه منطقه را از وجود آنها پاک کنند.
نیروهای مدافع داوطلب به فرماندهی جمهوری اسلامی ایران ، مسئولیت این عملیات را بر عهده میگیرند . رایزنی های لازم به صورت محرمانه با مسئولین عراقی انجام میشود . تجهیزات نظامی جمهوری اسلامی ایران ، در اختیار متحدین قرار میگیرد . ارتش مسلمانان برای پیاده سازی طرح عملیات ، با نهایت قدرت و توان ، عازم منطقه میشوند … این بار تکلیف ، استقامت و مقاومت نیست ، این بار قرار است دست دشمنان اسلام برای همیشه از منطقه و همچنین مقدسات اسلام کوتاه شود ….
بازیکن در این بازی در نقش یکی از نیروهای زیر ( به دلخواه خودش ) به بازی می پردازد :
کماندو نظامی ایران
کماندو نظامی لبنان
کماندو نظامی فلسطین
کماندو عراقی
کماندو سوریه ای
کماندو ونزوئلا
کماندو کوبا
کماندو اندونزی
کماندو بوسنی و هرزگوین
کماندو مالزی
بازیکن در نقش یکی از کماندوهای لشگر مدافعان کربلا ،به منطقه اعزام میشود . بازیکن تحت فرماندهی سرهنگ تقوی از فرمانده هان نظامی ایران که یکی از فرماندهان دوران جنگ تحمیلی با حزب بعث صدام نیز بوده ، قرار می گیرد .
بعد از مدت ها تأخیر این بازی رایانه ای که به سفارش بنیاد فرهنگی روایت فتح (موسسه رسانه) و توسط شرکت کهن دشت پارسه ساخته شده آماده ورود به بازار شد.

سبک این بازی اول شخص است و در نگاه اول بسیار شبیه به بازی لانه شیطان است. بازی در محیط باز و درمیان بیشه زار  و در هوایی بارانی شروع می شود، در این بازی سعی شده تا با مأموریت های متفاوت نسبت به دیگر بازی های اول شخص مثل مأموریت برای حرکت مخفیانه و گرفتن عکس از چند هدف یا نصب بمب به اهداف از پیش تعیین شده بازیکن را از تکرار سبک خسته نکند. البته هنوز این بازی وارد بازار نشده و نمی توان گفت که چه استقبالی از آن خواهد شد، موسسه رسانه وابسته به بنیاد فرهنگی روایت، توزیع کننده این بازی که سیاست قیمت پایین و فروش زیاد و سود بیشتر را دارد، این بازی را با قیمت ۳۵۰۰ تومان آماده پخش کرده و در یک پک به همراه یک پوستر می باشد که احتمالا به دلیل قیمت مناسب ، فروش خوبی داشته باشد.

 

مدافعان کربلا

مدافعان کربلا

مدافعان کربلا

مدافعان کربلا

مدافعان کربلا

مدافعان کربلا

 

در بخش تالار گفتگو به مشکلات این بازی پرداخته می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *