post

جشنواره و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران

نخستین نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران

نخستین نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران

بعد از کمی تاخیر از وعده ی قبلی آقای دکتر مینایی رئیس بنیاد بازی های رایانه ای ، نخستین جشنواره و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران که قرار بود در اسفند ماه سال 89 برگزار شود در اردیبهشت سال 90 برگزار می شود. با این که این جشنواره هنوز جای خود را در بین بازی سازان پیدا نکرده اما با استقبال خوبی از سوی بازی سازان روبه رو شده است. از نقاط قوت این جشنواره حضور بخش دانش آموزی است، بردن بازی سازی در بین دانش آموزان و در سطح آموزش و پرورش امید ها را برای آینده بازی سازی در ایران زیاد می کند چرا که هر علمی که وارد آموزش و پرورش و بخش دانش آموزی می شود پیشرفت شگرفی خواهد داشت، همانطور که در رباتیک و نانو مشاهده کرده ایم،  که این کار بسیار جای تقدیر و تشکر از تمامی دست اندرکاران را دارد.

246 اثر در بخش‌های اصلی و جنبی نخستین جشنواره و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. به گزارش کمیته اطلاع رسانی نخستین نمایشگاه و جشنواره بازی های رایانه ای تهران، در بخش اصلی جشنواره 92 اثر حضور دارند که از این تعداد 54 اثر در بخش بازی های بزرگ رایانه ای، 22 اثر در بخش بازی های کوچک ( Indie)، 8 اثر در مسابقه بازی های برخط و 8 بازی در بخش مسابقات بازی های موبایل حضور دارند. در بخش جنبی جشنواره در قسمت های مسابقه طراحی کاراکتر، بازینامه نویسی، بازی های تغییریافته (Mod) ، بخش دانش آموزی و بازی های فلش مجموعاً 154 اثر در این دوره از جشنواره و نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران حضور دارند. این آمار در مقایسه با تعداد آثار شرکت کننده در بخش بازی های رایانه ای در جشنواره رسانه های دیجیتال افزایش 100 درصدی داشته است. نخستین جشنواره و نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران از 8 الی 12 اردیبهشت ماه از ساعت 10 صبح الی 20 در سالن همایش های برج میلاد میزبان علاقه مندان به بازی های رایانه ای است.

جالب اینجاست که بخش 28 بازی از 246 بازی توسط بخش دانش آموزش در جشنواره شرکت داده شده است البته امید است که این بازی ها در بخش مسابقات مورد استقبال داوران قرار بگیرد و باعث ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان شود تا در سالهای بعد تعداد بازی سازان از این بخش بیشتر و بیشتر شود.

برنامه کارگاه های آموزشی نخستین نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران

برنامه کارگاه های آموزشی نخستین نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران