post

یونیتی 3.4 (unity 3.4)

بالاخره یونیتی 3.4 هم انتشار یافت.

یونیتی 3.4

یونیتی 3.4

 

در یونیتی 3.4 امکانات خوبی اضافه شده و همچنین در مواردی مثل استفاده از بافت ها بهبود یافته است، تغییرات در یونیتی 3.4 تقریبا در تمامی امکانات یونیتی می باشد، حتی در خروجی های ios و android .

 

دانلود یونیتی 3.4

برای مشاهده مشخصه های جدید یونیتی در نسخه 3.4 می توانید به سایت یونیتی مراجعه کنید.

 

برای بحث و تبادل نظر به انجمن مربوطه مراجعه فرمایید

post

بازی بلک واتر-Blackwater

بلک‌واتر وورلدواید (Blackwater Worldwide) نام یک تیم مزدور آمریکایی است که ده‌ها شهروند بی‌دفاع و غیرنظامی عراقی را در زمان حمله آمریکا به عراق به کشتن داده است. برای فرار از این ننگ و تبدیل آن به یک افتخار، قرار است اقدامات این شرکت دست‌مایه ساخت یک بازی رایانه‌ای برای کنسول Xbox 360 قرار بگیرد و در پاییز امسال عرضه گردد.

این بازی تیراندازی اول شخص که قرار است با نام Blackwater و با قابلیت سازگاری با حسگر حرکتی کنسول ایکس‌باکس، یعنی کینتکت، به بازار عرضه شود، انتقادهای زیادی را در پی داشته است. سوزان بورک، وکیل مدافع خانواده‌های شهروندان عراقی که توسط مزدوران شرکت بلک‌واتر کشته شده‌اند، اظهار کرده است که این بازی رایانه‌ای الهام‌گرفته از نام این شرکت و اقدامات آن است و لذا «به شدت توهین‌آمیز» بوده و نباید به هیچ وجه ساخته شود.

وی در گفتگویی با شبکه خبری abc بیان داشت: «مردم بی‌گناه توسط این شرکت کشته شده‌اند. تصور کنید که پدر یا مادر شما کشته شده‌اند، و اکنون این کار تبدیل به یک بازی رایانه‌ای شده است. این کار به شدت توهین‌آمیز است».

 

بازی بلک‌واتر

لازم به ذکر است که در سال 2007 کارکنان شرکت بلک‌واتر، که توسط آمریکا در عراق به عنوان مزدور به کار گرفته شده بودند، در یک تیراندازی 17 شهروند عراقی را کشته و بسیار دیگر را زخمی کردند. در حادثه دیگری در سال 2006، یکی از مزدوران بلک‌واتر در حالی که به دلیل نوشیدن مشروبات الکلی مست بود،‌ به یکی از محافظان امنیتی رییس‌جمهور عراق شلیک کرده و وی را به قتل رساند.

جاناتان شاکوفسکی عضو کنگره آمریکا در حزب دموکرات نیز در مخالفت با ساخت این بازی گفته است: «این یک عمل ضدتولیدی در تجلیل از شرکتی همچون بلک‌واتر است. بلک‌واتر در اکثر نقاط مختلف جهان، نامی کثیف است. این کار کاملاً و شدیداً اهانت‌آمیز و نابجاست».

آیان هاو، رییس شرکت بازی‌های 505 که قرار است در پاییز امسال این بازی را منتشر سازد، بیان داشته است که شرکت وی از این که با بلک‌واتر همکاری می‌کند مفتخر است: «تیم بلک‌واتر متشکل از گروهی از افراد فوق‌العاده است و ما مفتخریم که با آنها در ساخت این بازی رایانه‌ای که نمایانگر استعدادها و شهامت آنهاست همکاری می‌کنیم».

در این بازی که با همکاری اعضای سابق تیم بلک‌واتر ساخته می‌شود، بازی‌بازها نقش رهبری تیم عملیاتی مزدوران بلک‌واتر را داشته و سعی دارند تا از یک شهر ساختگی آفریقای شمالی محافظت کرده و «با خطرناک‌ترین رهبران و مبارزان جنگی نیروهای شبه‌نظامی مخالف دولت بجنگند».

blackwater

اریک پرنس، رییس سابق شرکت بلک‌واتر و عضو اسبق یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا، بیان داشته است که این بازی «این فرصت را به بازی‌بازها خواهد داد تا در یک مأموریت و بدون قرار گرفتن در یک وضعیت جنگی واقعی بتوانند عضویت در تیم بلک‌واتر را تجربه کنند».

 

وی در سال 2007 به دلیل مشارکت شرکت بلک‌واتر در 200 حادثه تیراندازی در عراق مورد بازخواست قرار گرفت. دو سال پس از این واقعه، شرکت بلک‌واتر نام خود را به شرکت خدمات Xe تغییر داد و پرنس نیز از سمت ریاست این شرکت کنار گذاشته شد. بنا بر گزارشات، وی در حال حاضر به امارات عربی رفته و با دیگر شرکت‌های امنیتی همکاری می‌کند. به گزارش نیویورک تایمز، وی طی یک قرارداد 529 میلیون دلاری، که البته مبلغ آن افزایش خواهد یافت، قرار است تا سال 2015 برای امارات مزدورانی را اجیر کند تا به حفاظت از امنیت داخلی و خارجی این کشور بپردازند.

post

آغاز ساماندهی مسابقات بازی‌های رایانه‌ای در کشور

کلیه مسابقات بازی‌های رایانه‌ای در کشور از این پس تنها با مجوز بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای بر گزار خواهد شد.

دکتر بهروز مینایی مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای

دکتر بهروز مینایی مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، بهروز مینایی مدیر عامل این بنیاد با اعلام این خبر گفت: به دنبال ابلاغیه وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر واگذاری صدور کلیه مجوز های این عرصه به بنیاد ملی بازی های رایانه ای، از این پس تنها برگزار کنندگانی که برای مسابقات از بنیاد ملی بازی های رایانه ای مجوز برگزاری داشته باشند می توانند مسابقات را در چارچوب قوانین مندرج در بندهای برگزاری مسابقات بازی های رایانه ای برگزار کنند و در صورت تخلف برابر با ضوابط قانونی با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی درباره ساماندهی این مسابقات افزود: متاسفانه در سال های اخیر به دلایل متعدد، از جمله نبود قوانین مشخص و شرح وظایف سازمانی، برگزاری چنین مسابقاتی در کشور متولی مشخصی نداشت که همین امر باعث بروز خسارت های مادی و معنوی بی شماری به صنعت بازی سازی کشور شد.
مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای با ابراز خرسندی از ساماندهی این مسابقات خاطر نشان کرد: طرحی در معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی های رایانه ای تدوین شده است تا برگزار کنندگان حرفه ای این مسابقات بتوانند در آینده به صورت منسجم تری این مسابقات را طراحی و اجرا کنند.
مینایی در پایان ابراز امیدواری کرد: ساماندهی این مسابقات موجب ارتقای کیفی و کمی آن شود و با اجرای این طرح از بهره برداری های غیر فرهنگی در این مقوله جلوگیری شود.

 

تکمیلی :

ساخت بازی از نظر مادی و زمانی هزینه بر است، بسیاری از بازی سازانی که در این مسابقات کوچک شرکت می کنند، با عشق و علاقه به بازی سازی مشغولند و با همین سرمایه در این مسابقات شرکت دارند، بسیار پسندیده است که در این سازماندهی کلی مسابقات بازی سازی ، بنیاد بتواند علاوه بر حفظ این مسابقات، جوایز ارزنده ای نیز برای آنان در نظر بگیرد و یا با منسجم کردن این مسابقات بتواند حداقل دو یا سه مسابقه بزرگ بازی سازی در سال برگزار کند تا بازی سازان بتوانند با انگیزه بیشتری در این مسابقات شرکت نمایند.

اینکه هنوز بسیاری از جوانان علاقه مند به بازی سازی با ترس از آینده کاری خود وارد بازی سازی می شوند جای کار بسیار برای بنیاد ملی بازی های رایانه ای دارد، هنوز جوانان بازی ساز از ورود به این صنعت نا مطمئن هستند و بعضی بازی سازی را سرگرمی می دانند تا شغل، و این یعنی اینکه هنوز بنیاد نتوانسته است آنچنان که باید ، در این زمینه کار کند. انشاالله در مقاله ای به این موضوع خواهم پرداخت.

post

محورهای حمایتی بنیاد ملی بازی های رایانه ای

تعیین و اعلام اولویت های محتوایی حمایت و دعوت تولیدکنندگان به ارائه طرح تولید بازی با موضوعات:

 • بازی آموزشی با موضوع آموزش مناسک حج
 • بازی آموزشی با موضوع آموزش نماز و احکام
 • بازی بر گرفته از داستانهای قرآنی
 • بازی برگفته از تاریخ اسلام
 • طراحی بازی های آموزشی متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی
 • بازی با موضوع حماسه هشت سال دفاع مقدس
 • بازی هایی با موضوع داستان های تاریخی و ادبیات کهن ایرانی
 • بازی هایی بر گرفته از تاریخ مبارزات لبنان و فلسطین بخصوص غزه
 • هولوکاست
 • بازی هایی با موضوع حفظ امنیت ملی کشور
 • بازی هایی با موضوع صنایع دستی
 • بازی های سرگرم کننده گروه سنی کودک
 • بازی هایی با محوریت شخصیت ها و مفاخر علمی،فرهنگی و هنری کشور
 • بازی هایی با موضوع مبارزه با اعتیاد
 • محورهای حمایتی بنیاد ملی بازی های رایانه ای

  محورهای حمایتی بنیاد ملی بازی های رایانه ای

لیست حمایتی ذکر شده تقریبا تمامی زمینه ها را پوشش می دهد، فقط این نکته را باید متذکر شد که بازی سازان قبل شروع به ساخت بازی یعنی دقیقا بعد از تهیه بازینامه باید به بنیاد ملی باز های رایانه ای مراجعه کنند تا مورد حمایت قرار بگیرند، چرا که با توجه به نظر متخصصان در بنیاد ملی بازی های رایانه ای معمولا بازینامه تغییراتی خواهد کرد تا به محورهای حمایتی بنیاد نزدیک تر شود، لذا لازم است تا از ابتدا با بنیاد ملی بازی های رایانه ای هماهنگ بود.

 

post

آموزش فارسی ساخت بازی دو بعدی در یونیتی

این مقاله آموزشی به همت مدیریت سایت unity3d.ir آقای محمد جواد عرشیان تهیه شده است و شاید بتوان گفت که اولین آموزش فارسی برای ساخت بازی در موتور بازی ساز یونیتی در این سطح است. در این مقاله سعی شده است تا بیشتر نکات مهم برای ساخت یک بازی دو بعدی در یونیتی بررسی شود.

آموزش بازی دو بعدی در یونیتی

فهرست موضوعی

 

 • معرفی بازی دو بعدی
 • آماده کردن مدل سه بعدی برای ورود به موتور بازی ساز
 • پویا کردن آبجکت ها
 • تقسیم بندی انیمیشن
 • دوربین
 • کاراکتر کنترلر
 • هوش مصنوعی
 • برخوردها
 • اسپرایت
 • ساخت منو
 • استفاده از سیستم ذرات
 • نحوه ایجاد گلوله
 • اندازه زمانی

برای دریافت مقاله به لینک زیر مراجعه کنید.

 

http://unity3d.persiangig.com/unity/unity_tutorial/

رمز: unity3d.ir

post

یونیتی 3.4 و 3.5

شرکت یونیتی اعلام کرد که در آینده ای بسیار نزدیک موتور یونیتی 3.4 را عرضه خواهد کرد. موتور یونیتی در نسخه 3.4 در بخش هایی دارای تغییر شده است.

از جمله بخش هایی که تغییر کرده می توان به بخش بافت ها در یونیتی اشاره کرد که بسیار پیشرفت کرده است و کاربر را قادر می سازد تا به صورت مستقل و پیشرفته در محیط یونیتی بافت را اجاره کند همچنین قابلیت پشتیبانی چند هسته ای، به عبارت دیگر مالتی ترد(multithread) شدن یونیتی و اضافه شدن افکت ها ی بیشتر برای تصاویر و بهینه شدن گرافیک و تغییرات دیگر از جمله تغییرات در یونیتی 3.4 می باشد.

یونیتی 3.4 و 3.5

همچنین یونیتی 3.5 نیز بسیار بهبود یافته خواهد بود و از جمله تغییرات مهم در این نسخه اضافه شدن اسکریپت های هوش مصنوعی ، اضافه شدن پشتیبانی از وبکم و پشتیبانی از پردازش گرافیکی مالتی ترد خواهد بود.

 

 

برای اطلاع بیشتر به صفحه اصلی خبر مراجعه بفرمایید.