post

بازی ملت‌های خشمگين + تریلر

سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان، با الهام از بازی رایانه‌ای پرفروش ‘پرندگان خشمگین’، بازی جدیدی را با موضوع بیداری اسلامی با نام ‘ملت‌های خشمگین’ تولید كرد.

ملت‌های خشمگين

ملت‌های خشمگين

‘مهدی جعفری’ مدیر فناوری اطلاعات سازمان بسیج دانش آموزی روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با بیان این مطلب گفت: قرار است این بازی جدید در پنجمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال تهران رونمایی شود.
وی افزود: این بازی با قابلیت اجرا در دو نسخه تلفن همراه و كامپیوتر طراحی شده است و قابلیت استفاده در گوشی‌های تلفن همراه ‘آی پاد’ و ‘آی فون’ را نیز دارد.
جعفری یادآور شد: در این بازی كه با موضوع بیداری اسلامی طراحی شده، ملت‌های مسلمان، دیكتاتورهای منطقه نظیر ‘بن علی’، ‘حسنی مبارك’ و ‘معمر قذافی’ را به داخل قفس‌هایی كه شبیه نگهداری دیكتاتور مصر در دادگاه این كشور است، پرتاب می‌كنند.
وی پیش بینی كرد كه با توجه به استقبالی كه از بازی ‘پرندگان خشمگین'(Angry Birds‏) در بین نوجوانان و جوانان ایرانی صورت گرفته، بازی ‘ملت‌های خشمگین’ (Angry Nations) نیز با استقبال این قشر رو به رو شود.
مدیر فناوری اطلاعات سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان گفت: در پنجمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال، نسخه‌‌های انگلیسی، عربی و تركی استانبولی بازی رایانه‌ای ‘حمله به كاروان آزادی’ نیز رونمایی می‌شود.
جعفری افزود: در این بازی، دو نواجوان پی می‌برند در یك كشتی فیلمی از صحنه حمله نظامیان صهیونیستی به كاروان آزادی و كشتار و ضرب و شتم مسافران آن وجود دارد. ماموریت كسی كه بازی می‌كند آن است كه فیلم مورد نظر را به هر قیمتی پیدا كند و با رساندن آن به دست اصحاب رسانه، سهمی در كشف حقایق مربوط به این جنایت داشته باشد. وی افزود: در این نمایشگاه قرار است نسخه جدیدی از بازی رایانه‌ای ‘لانه شیطان’ با عنوان آخرین نبرد به علاقه‌مندان معرفی شود.

پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال از 14 مهر به مدت 10 روز در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

تریلر بازی


 

 

منبع: http://game.beest.ir/?q=node/662

post

راه اندازی آزمایشی ویدفا

این سایت پس از مجموعه سایت های unity3d.ir  و bazidoon.com به منظور ایجاد بستری مناسب برای دسترسی به فیلم های آموزشی راه اندازی شده است.

ویدفا

ویدفا

هدف اصلی، ایجاد یک سایت برای کاربران ایرانی است که بتوانند بدون محدودیت به فیلم های آموزشی دسترسی داشته باشند، همانطور که می دانید به دلیل از دسترس خارج بودن بسیاری از سایت های پخش آنلاین فیلم و اشتراک فیلم در ایران، بسیاری از کاربران ایرانی از دسترسی به فیلم های آموزشی در این سایت ها محرومند، پس بر آن شدیم تا این محدودیت را کم کنیم.

توجه کنید که این سایت فقط برای کاربران ایرانی قابل دسترسی است و تمامی ورودی ها از باقی کشورها مسدود شده است، پس لازم است که شما سایت را به هر نحو ممکن تبلیغ کنید چرا که هیچ موتور جستجویی توانایی ثبت سایت را ندارد و کاربران نمی توانند از طریق جستجو در سایت هایی مثل گوگل به این سایت دسترسی پیدا کنند.

شما چگونه می توانید سایت ویدفا را تبلیغ کنید؟

  • اگر وبلاگ یا سایت دارید سایت ویدفا را لینک کنید.
  • اگر در انجمن ها و تالارهای گفتگو عضو هستید سایت ویدفا را در امضاء خود قرار دهید.
  • اگر در جوامع مجازی مثل فیسبوک یا کلوب عضو هستید لینک سایت را به دوستان خود معرفی کنید.
  • و هر آنچه که می توانید برای تبلیغ سایت انجام دهید.

با این کار باعث می شوید تا بتوانیم سایت را به روز و در دسترس نگه داریم.

منبع: ویدفا

post

مسابقه ساخت بازی صفر و یک

برنامه صفر و یک

برنامه صفر و یک

برنامه صفر و یک، یکی از برنامه های تلویزیونی است که در روزهای پنج شنبه ساعت 6 بعد از ظهر به مسائل مربوط به ساخت بازی می پردازد، اما نکته قابل توجه برای بازی سازان این است که این برنامه برای بازی سازان مسابقه ای را برگزار خواهد کرد.

هیچ محدودیتی در مورد استفاده از موتور بازی ساز وجود ندارد و تمامی بازی سازان مستقل می توانند در این مسابقه شرکت کنند، این یک فرصت بسیار مناسبی برای بازی سازان است که خود و توانایی خود را در رسانه ملی نشان دهند.

 

*این مسابقه در دو بخش بازی  سازان حرفه ای و بازی سازان مستقل برگزار خواهد شد.

*بازی سازان از 1 آبان تا 1 آذر فرصت دارند تا بازی های خود را ارسال کنند.

 

خبر تکمیلی اضافه خواهد شد.

 

* بازی در بخش بازی سازان مستقل به طور آزاد می باشد و بازی می تواند هر تعداد مرحله داشته باشد.

*همچنین بازی ها می توانند از نوع ماد باشند.

* مسابقه در بخش حرفه ای در زمینه های برنامه نویسی و طراحی بازی ، ویرایش مرحله ، طراحی کانسپت …

 

 

post

مدیریت بازی‌های رایانه‌ای باید به نهادهای تخصصی مرتبط با این حوزه محول شود

عضو شورای شهر تهران گفت: کنترل، مدیریت و نظارت بر بازی‌های رایانه‌ای باید به نهادهای تخصصی مرتبط با این حوزه محول شود.
به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، “حسن بیادی” با برشمردن شرایط و الزامات بازی‌های رایانه‌ای در ایران اظهار داشت: تحولات در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، حوزه‌ فرهنگ و هنر را نیز دستخوش تغییر و تحول کرده است به گونه‌ای که با دگرگونی های لحظه به لحظه در عرصه تولیدات فرهنگی رو به رو هستیم.

وی تحول در حوزه فناوری اطلاعات را عامل اصلی تغییرات سریع در حوزه فرهنگ عنوان کرد و گفت: در این میان بازی‌های رایانه‌ای به عنوان یک پدیده جدید در میان قشر کودک و نوجوان با استقبال قابل توجهی رو به رو شده است.
عضو شورای شهر تهران افزود: جذابیت‌های بصری بازی‌های رایانه‌ای ضمن ایجاد سرگرمی و هیجان، سبب شده است تا جوانان بیش از پیش از این پدیده استقبال کنند.
بیادی جمعیت جوان کشور را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: از آنجا که بازی های رایانه‌ای به بستری برای انتقال فرهنگ و مفاهیم ارزشی و حتی ضد ارزشی تبدیل شده است، لازم است دست اندرکاران این حوزه نگاه ژرف‌تری به محتوای بازی‌هایی داشته باشند که در دسترس کودکان و نوجوان قرار می‌گیرد.
عضو شورای شهر تهران ضمن تاکید بر تولید بازی‌های رایانه‌ای بومی در کشور،گفت: این بازی‌ها می‌توانند به عنوان یک وسیله آموزشی برای ترویج ارزش های فرهنگ ملی و مذهبی به نسل جوان، مورد استفاده قرار گیرند.
بیادی با تاکید بر اینکه نباید از قافله رقابت جهانی و منطقه ای در عرصه بازی‌های رایانه‌ای عقب ماند، از دست اندرکاران تولید بازی های رایانه‌ای خواست تا برای پاسخگویی به مطالبات و نیازهای نسل جوان با قدرت بیشتری در این عرصه فعالیت کنند.
وی گفت: لازم است دستگاه‌ها مرتبط با حوزه بازی‌های رایانه ای مسئولیت کنترل، مدیریت و نظارت این عرصه را بر عهده گیرند.
بیادی خاطر نشان کرد: باید در کنار نظارت بر توزیع بازی های رایانه‌ای در بازار،  بازی هایی برگرفته از فرهنگ و ارزش‌های ایرانی اسلامی تولید و به علاقه‌مندان عرضه شود.

منبع: بنیاد ملی بازی های رایانه ای

post

رونمايی از نسخه انگليسی، عربی و استانبولی بازی «حمله به کاروان آزادی»

به گزارش فارس، «مهدی جعفری» مدیر فناوری سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: با توجه به استقبال از بازی رایانه ای «کاروان آزادی»، این بازی به 3 زبان انگلیسی، عربی و ترکی استانبولی رونمایی و در سطح جهان منتشر می گردد. هدف از این بازی روشنگری در مورد سیاست‌ها و جنایت‌های رژیم صهیونیستی در عرصه بین‌المللی است.

بازی حمله به کاروان آزادی

بازی حمله به کاروان آزادی

 

* روشنگری در مورد مسائل جهان از طریق این بازی رایانه‌ای
جعفری در ادامه سخنان خود افزود: سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان درصدد است تا با استفاده از رسانه نوین بازی‌های رایانه‌ای، وقایع روز جهان را که در حال حاضر به خاطر سلطه رسانه‌ای صهیونیسم، مخفی و یا تحریف می‌شود، به گوش جهانیان برساند.

* افشای گوشه‌ای از جنایات رژیم صهیونیستی در این بازی
در این بازی رایانه ای، دو نواجوان پی می‌برند در یک کشتی فیلمی از صحنه حمله نظامیان صهیونیستی به کاروان آزادی و کشتار و ضرب و شتم مسافران وجود دارد. ماموریت کسی که بازی می‌کند این است که فیلم مورد نظر را به هر قیمتی پیدا کند و با رساندن آن به دست اصحاب رسانه، سهمی در کشف حقایق مربوط به این واقعه داشته باشد.

post

یونیتی 3.4.1

unity 3.4.1

unity 3.4.1

نسخه جدید یونیتی هم عرضه شد و مهمترین تغییر در این نسخه پشتیبانی از زبان های شرقی می باشد، البته هنوز برای زبان فارسی تست نشده و در مشخصه های این نسخه هم نامی از فارسی یا عربی برده نشده و زبان های چینی ، کره ای و ژاپنی و دیگر زبان های شرقی زبان هایی هستند که در این نسخه پشتیبانی می شوند.

 

البته بسیاری از باگ های نسخه قبلی نیز گرفته شده و مثال AngryBots نیز تکمیل تر شده است.

 

منبع

post

پرونده قاچاقچیان بازی‌های رایانه‌ای به سرعت رسیدگی می‌شود

مدیر کل قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی با تاکید بر اینکه امروزه عرضه بازی‌های رایانه‌ای قاچاق در بازار افزایش یافته است، گفت: پرونده قاچاقچیان و عرضه کنندگان بازی‌های رایانه‌ای قاچاق، به سرعت رسیدگی می‌شود.

مدیر کل قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی

مدیر کل قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، سید عبدالمجید اجتهادی افزود: سازمان تعزیرات حکومتی وظیفه برخورد مستقیم با قاچاقچیان و عرضه کنندگان کالاهای قاچاق را ندارد بلکه این سازمان به عنوان آخرین حلقه پیوندی دستگاه های مرتبط با مبارزه با قاچاق کالا، به پرونده های ارجاع شده رسیدگی و آرای لازم را در این زمینه صادر می کند.
این مقام مسئول در سازمان تعزیرات حکومتی با تاکید بر اینکه مبارزه با قاچاق محصولات فرهنگی به ویژه بازی های رایانه ای که امروزه رواج بسیاری یافته است، باید در دستورکار تمام سازمان های ذیربط قرار گیرد گفت: در ارتباط با عرضه و توزیع بازی های رایانه ای قاچاق و غیر مجاز، بازرسان وزارت بازرگانی مسئول کشف و ضبط این بازی ها  هستند و سازمان تعزیرات حکومتی نیز به پرونده های متخلفان رسیدگی می کند.
اجتهادی با بیان اینکه قاچاق کالاهای فرهنگی مانند بازی های رایانه ای، هم از لحاظ فرهنگی و هم از جنبه اقتصادی به کشور ضربه می زند، تصریح کرد: به همین دلیل، سازمان تعزیرات حکومتی با قاچاقچیان و عرضه کنندگان بازی های رایانه ای غیر مجاز به شدت برخورد می کند.
مدیر کل مبازره با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی در ادامه با اشاره به ایجاد گشت های بازرسی مشترک با بازرسان وزارت بازرگانی گفت: با ایجاد گشت های مشترک سازمان تعزیرات حکومتی و بازرسان وزارت بازرگانی، احساس امنیت از فروشندگان و عرضه کنندگان بازی های رایانه ای قاچاق سلب خواهد شد.
وی همچنین خواستار تعامل بیشتر بنیاد ملی بازی های رایانه ای با سازمان تعزیرات حکومتی شد و افزود: بنیاد ملی بازی های رایانه ای می تواند اطلاعات خود را درباره فروشندگان و عرضه کنندگان بازی های غیر مجاز در اختیار سازمان تعزیرات حکومتی یا بازرسان اداره بازرگانی استان قرار دهد تا از عرضه احتمالی بازی های رایانه ای قاچاق جلوگیری و با خاطیان برخورد شود.
بر اساس این گزارش، پیش از این نظر علی حاجی پاشا رییس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران از آمادگی این سازمان برای ایجاد شعب سیار رسیدگی به پرونده های مربوط به متخلفان حوزه بازی های رایانه ای خبر داده بود.

post

بازی رایانه ای « تگ و وی در سیاره میترا» رونمایی شد

رنمایی از بازی رایانه ای « تگ و وی در سیاره میترا » با حضور بهروز مینایی مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای ،بهرام برقعی مدیر پروژه و محمد حسن مالکی توزیع کننده این بازی در سالن کنفرانس بنیاد ملی بازی های رایانه ای انجام شد.

بازی "تگ و وی سیاره میترا" رونمایی شد

بازی "تگ و وی سیاره میترا" رونمایی شد

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، ،  مینایی امروز در نشست خبری رونمایی از بازی ‘تگ و وی در سیاره میترا’ با تقدیر از رسانه های گروهی برای پرداختن به موضوع بازی های رایانه ای گفت: بنیاد ملی بازی های رایانه ای در مدت فعالیت سه سال ونیم خود، گام های موثری در راستای تولید و توزیع بازی های رایانه ای برداشته است.
وی افزود: برگزاری نخستین جشنواره بازی های رایانه ای در کشور از سوی بنیاد ملی بازی های رایانه ای، بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی برخی کشورها از جمله ژاپن و روسیه داشت و امیدواریم روند چنین موفقیت هایی در زمینه بازی های رایانه ای ادامه یابد.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای یادآور شد: حضور در نمایشگاه بازی های رایانه ای گیمز کام آلمان از سال 2009 میلادی، فرصت های بسیاری را برای بازی سازان داخلی ایجاد کرد و آنان با دستاوردها و آخرین فن آوری های روز دنیا در زمینه بازی های رایانه ای آشنا شدند و هر سال حضور ایران در این نمایشگاه جدی تر از سال های قبل است.

تگ و وی سیاره میترا

تگ و وی سیاره میترا

به گفته مینایی، 10 بازی رایانه ای داخلی تاکنون در جشنواره بازی های رایانه ای گیمز کام آلمان به شرکت های خارجی عرضه شده و به عنوان نمونه، ناشران کشورهای روسیه، آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی خواستار خریداری و توزیع بازی رایانه ای ‘سیاره میترا’ شده اند.
وی ادامه داد: همچنین بازی ‘تگ و وی در سیاره میترا’ نیز مورد توجه توزیع کنندگانی از کشورهای ایتالیا، آمریکا، فرانسه، آلمان و انگلیس قرار گرفته و صحبت های اولیه برای توزیع بین المللی آن انجام شده است.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای در ادامه از عقد قرارداد با مسوولان کشور مالزی خبر داد و گفت: بنیاد ملی بازی های رایانه ای با یکی از مراکز بازی های رایانه ای که مربوط به مسلمانان است، به توافقاتی برای ترجمه بازی های رایانه ای داخلی به زبان انگلیسی و توزیع این بازی ها در این کشور رسیده و تلاش بر این است که علاوه بر مالزی، این بازی ها را برای توزیع در کشورهای اندونزی و تایلند نیز آماده کنیم.
** تمایل هند و ترکیه برای خرید بازی های ایرانی
مینایی گفت: دو شرکت توزیع کننده از هند و ترکیه در نمایشگاه گیمز کام، برای خرید بازی های ایرانی ابراز تمایل کرده اند و مذاکرات برای ارائه بازی های ایرانی به زبان انگلیسی در این کشورها بسیار جدی و در حال پیگیری است و در گام نخست، پنج بازی برای توزیع در این کشورها بزودی آماده می شود.
وی در ادامه از علاقه مندی ناشران بازی در بلغارستان برای توزیع بازی آنلاین ‘آسمان دژ’ خبر داد و یادآور شد: ‘هاست’ های مورد نیاز، علاوه بر این کشور برای کشورهای آفریقای شمالی و خاورمیانه نیز به وجود می آید تا از این بازی، بصورت آنلاین استفاده کنند.
به گفته مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، بازی های رایانه ای داخلی از این پس به پنج زبان انگلیسی، اسپانیولی، فرانسوی، روسی و آلمانی ترجمه می شود و تلاش این بنیاد بر صادرات بازی های رایانه ای داخلی است.
مینایی در ادامه از تولید 14 بازی رایانه ای جدید در بنیاد ملی بازی های رایانه ای خبر داد و گفت: این بازی ها در هفته های آتی رونمایی خواهند شد و در میان آنها چند بازی با موضوع دفاع مقدس نیز دیده می شود.
** انتقال مسوولیت های امور بازی های رایانه ای به بنیاد ملی بازی ها
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای با اشاره به انتقال برخی مسوولیت ها در زمینه بازی های رایانه ای به این بنیاد، تاکید کرد: صدور مجوز ساخت، توزیع، امور گیم نت ها و مبارزه با قاچاق بازی های رایانه ای از جمله وظایف بنیاد ملی بازی های رایانه ای است.
وی یادآور شد: با همکاری پلیس امنیت و قوه قضاییه اکنون شعبه مربوط به امور بازی های رایانه ای در دادگاه جرایم رایانه ای تشکیل شده و با حمایت این دو نهاد می توان قاچاق بازی های رایانه ای را در کشور ریشه کن کرد.
مینایی ورود بنیاد ملی بازی های رایانه ای به عرصه برگزاری مسابقات بازی های رایانه ای را اتفاق خوبی دانست و ابراز امیدواری کرد این عرصه به درستی ساماندهی شود.
وی یادآور شد: یکی از موضوعاتی که بنیاد ملی بازی های رایانه ای بطور جدی آن را پیگیری می کند، تربیت نیروی انسانی است و پاتوق آموزش این بنیاد از پاییز آغاز به کار می کند.
** تدریس سه واحد درسی مرتبط با بازی های رایانه ای در دانشگاه ها
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای همچنین از آماده سازی سه واحد درسی مرتبط با بازی های رایانه ای برای ارائه در دانشگاه های شریف و علم و صنعت خبر داد و تصریح کرد که این واحدهای درسی از امسال در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.
به گفته مینایی، مرکز آموزش مجازی بنیاد ملی بازی های رایانه ای نیز تا پایان سال جاری راه اندازی خواهد شد.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد موضوع کپی رایت – حقوق مولف – در زمینه بازی های رایانه ای نیز جدی گرفته شود.
مینایی در ادامه از تلاش برای تولید بازی های رایانه ای مختص به کشور از سوی ناشران خارجی با قیمت مخصوص به ایران خبر داد و گفت: با انجام این مهم، بازی های رایانه ای خارجی با قیمتی متعارف در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.
** پیش تولید بازی ‘مختارنامه’ آغاز شده است
مینایی در ادامه این نشست در پاسخ به سووال خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره آخرین وضعیت ساخت بازی های رایانه ای با اقتباس از فیلم های سینمایی و مجموعه های تلویزیونی گفت: ساخت بازی ‘مختار’، بیش از دیگر بازی های رایانه ای اقتباسی از آثار سینمایی و تلویزیونی، در دستور کار قرار دارد و حتی عکس های اولیه از محل ساخت این مجموعه تلویزیونی تهیه شده و با تهیه کننده و دست اندرکاران آن صحبت های خوبی صورت گرفته است.
وی افزود: فیلمنامه سریال ‘مختارنامه’ اکنون در اختیار بنیاد ملی بازی های رایانه ای قرار دارد و حتی شرکت فنی تولید کننده این بازی نیز مشخص شده است.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای یادآور شد: مطالعات گسترده ای درباره موتور ساخت این بازی انجام شده و امیدواریم تولید بازی رایانه ای ‘مختارنامه’ بزودی آغاز شود.
به گفته مینایی، ساخت بازی رایانه ای فیلم های دیگر از جمله ‘ملک سلیمان’ و ‘راه آبی ابریشم’ به عنوان آثار فاخر سینمای ایران نیز در دستور کار قرار دارد اما برای تولید بازی رایانه ای این آثار نیازمند حمایت تهیه کننده و کارگردان آنها هستیم.
وی ادامه داد: همچنین ساخت بازی ‘ذوالقرنین‘ نیز مد نظر بنیاد ملی بازی های رایانه ای است، البته فیلم سینمایی این اثر سینمایی که فیلمنامه آن به نگارش درآمده ساخته نشده است.
مینایی همچنین توضیح داد که ساخت بازی ‘قلب سیمرغ’ که اقتباسی از فیلم بلند انیمیشنی به همین نام است در نیمه راه قرار دارد و تصمیم بنیاد ملی بازی های رایانه ای برای ساخت بازی رایانه ای ‘تهران 1500’ با اقتباس از انیمیشنی به همین نام نیز جدی است.
‘عباس حبیبی’ مدیر روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای نیز در این باره گفت: بازی رایانه ای ‘گارگاه علوی’، به عنوان نخستین بازی اقتباسی از سریال های تلویزیونی ساخته و به بازار عرضه شده است.
وی افزود: برای ساخت بازی رایانه ای سریال های تلویزیونی و آثار سینمایی، فقط حمایت مالی ملاک نیست و سینماگران و کارگردانان تلویزیونی باید در این راه پیش قدم باشند.
مدیر روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای تاکید کرد: برخی سینماگران با بازی های رایانه ای به درستی آشنا نیستند و تمایل برای ساخت بازی رایانه ای آثار سینمایی از سوی آنان کمتر دیده می شود.

بهرام برقعي

بهرام برقعي

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، ‘بهرام برقعي’ روز يكشنبه در نشست خبري رونمايي از بازي رايانه اي ‘تگ و وي در سياره ميترا’ افزود: لوح فشرده اين بازي به نحوي طراحي شده كه كاربران به راحتي بتوانند آن را نصب و بازي كنند.
وي گفت: سبك اين بازي داستان محور و معمايي است و همه گروه هاي سني مي توانند از آن استفاده كنند.
توليد كننده بازي ‘تگ و وي در سياره ميترا’ افزود: اين نخستين بار است كه در اين سبك بازي، از خشونت پرهيز شده و يك بازي اخلاقي ارائه مي شود.
برقعي ادامه داد: خانواده ها به همراه فرزندان خود مي توانند از اين بازي استفاده كنند و در عين حال با توجه به معمايي بودن اين بازي رايانه اي، به فرزندان خود در رمزگشايي بازي ‘تگ و وي در سياره ميترا’ كمك كنند.
وي گفت: ساخت چنين بازي هاي رايانه اي موجب مي شود تا بچه ها در كنار والدين از بازي هاي رايانه اي لذت ببرند و از آنان دوري نكنند.
برقعي يادآور شد: بيت هاي اضافي در لوح فشرده اين بازي رايانه اي قرار داده شده كه با كپي لوح فشرده از بين مي رود و نسخه كپي شده بدين صورت ديگر قابليت اجرا نخواهد داشت.
‘محمدحسن مالكي’ مدير توزيع بازي رايانه اي ‘تگ و وي در سياره ميترا’ نيز در ادامه اين نشست گفت: تلاش بر اين است تا با توزيع بازي هاي رايانه اي با كيفيت، مخاطبان را نسبت به استفاده از بازي هاي داخلي ترغيب كنيم.
وي افزود: بسياري از فيلم هاي سينمايي و تله فيلم هايي كه در شبكه نمايش خانگي توزيع مي شوند به علت كيفيت پايين، موجب قهر مخاطبان با فيلم ها در شبكه نمايش خانگي شده اند و ما نمي خواهيم اين تجربه در زمينه بازي هاي رايانه اي نيز تكرار شود.
اين توزيع كننده بازي هاي رايانه اي از تلاش براي صدورت بازي هاي رايانه اي به كشورهاي دنيا خبر داد و يادآور شد: اين اقدام علاوه بر بازدهي اقتصادي، موجب صادرات فرهنگي خواهد شد.
مالكي افزود: بازي هاي رايانه اي با توجه به قدمت كوتاهي كه در كشور دارند، پيشرفت بسيار خوبي نسبت به بسياري از هنرهاي ديگر همچون انيميشن داشته و شرايط پيشرفت براي اين نوع محصولات فرهنگي فراهم است.
وي در ادامه از تغيير موسيقي و صداگذاري بازي ‘تگ و وي در سياره ميترا’ خبر داد و ابراز اميدواري كرد مخاطبان اين بازي از گفت وگوهاي زيبا و طنز آن لذت ببرند.

post

راه‌اندازي مرکز ملی بازی‌های رایانه‌ای

علی اشرف‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد اظهار داشت: سرور ملی بازی‌های رایانه‌ای توسط گروه تعاونی پیشگامان کویر یزد راه‌اندازی شده و در آینده‌ای نزدیک به صورت رسمی رونمایی می‌شود.

World of Warcraft

World of Warcraft

وی خاطرنشان کرد: این سرور که برای نخستین بار در کشور راه‌اندازی می‌شود در یزد متمرکز شده و از فضای اینترنتی داخل کشور برای سرور استفاده شده است.
اشرف‌زاده با اشاره به اینکه پهنای باند موجود این سرور در تمام کشور توسط گروه پیشگامان تامین می‌شود، عنوان کرد: در حال حاضر بازی World of Warcraft بر روی سرور قرار دارد.
وی یادآور شد: قرار است به زودی و با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای کشور، یک بازی ایرانی بر روی سرور راه‌اندازی شود و در دسترس عموم قرار گیرد.
اشرف‌زاده از همکاری خوب گروه پیشگامان و انجمن ورزش‌های الکترونیک وزارت ورزش و جوانان خبر داد و گفت: گروه پیشگامان و این انجمن در آینده‌ای نزدیک فعالیت‌های گسترده‌ای را در برنامه خود دنبال می‌کنند که به طور قطع هموطنان و به ویژه جوانان علاقمند را خرسند خواهد کرد.
به گزارش فارس، شرکت پیشگامان محتوی گستر از شرکت‌های اقماری گروه پیشگامان است که در زمینه ایجاد محتوای پاک در اینترنت فعالیت دارد.

post

بازیکنان با بازی رایانه‌ای «پارساران» تخت‌ جمشید را بنا می‌کنند

خبرگزاری فارس: مدیر پروه بازی رایانه‌ای «پارساران» با بیان این که بیش از 65 درصد بازی آماده شده است، گفت: در این بازی بازیکنان در نقش داریوش باید با تجارت موفق و استراتژی قلمرو خود را گسترش داده و در پایان بنای تخت جمشید را به اتمام رسانده و گنجینه پارساران را تصاحب کنند.

پارساران بازی استراتژیک آن لاین

پارساران بازی استراتژیک آن لاین

 

وی در خصوص ویژگی‌های بازی «پارساران» اظهار داشت: نوع این بازی، استراتژیک آن لاین (mmog) است و صاحب امتیازی آن را نیز شرکت فناوری و توسعه پارساران بر عهده دارد و زمان ساخت آن را نیز 18 ماه تخمین زده‌ایم.

داورپناه در خصوص اعضای گروه تولید گفت: کیان عباسی؛ مدیر هنری، محیا داورپناه گرافیست گروه، مهدی یگانه؛ معمار این پروژه است و طراحی و برنامه‌نویسی این بازی را نیز شرکت پردازش اطلاعات ریسمان برعهده دارد و بنده نیز مدیر و معمار پروژه هستم.
مدیر پروه بازی رایانه‌ای «پارساران» درباره شاخصه‌های این بازی نسبت به سایر بازی‌ها عنوان داشت: این بازی ویژگی‌‌های خاصی را داراست که اگر بخواهم به صورت موردی بیان کنم می‌توان به نکاتی همچون داستانی تاریخی- ایرانی (برگرفته از دوره هخامنشیان)، امکان کسب جوایز نقدی و غیرنقدی برای نفرات برتر هر دوره از بازی و امکان تغییر زبان در هر لحظه از بازی بازیکن، بدین ترتیب به راحتی امکان بازی جهانی با بازیکنان سراسر دنیا وجود دارد.
داورپناه علاوه بر این گفت:‌ زبان‌های پشتیبانی شده فعلی بازی انگلیسی، فارسی، رمانیایی، آلمانی، ایتالیایی، هلندی و فرانسوی است. همچنین مبارزه و تجارت با همسایگان ایران باستان که توسط سرور کنترل می‌شوند: (سکاها، اسپارت‌ها، آتنی‌ها، عرب‌ها، هندی‌ها، سیت‌ها و مصری‌ها)؛ کسب امتیازات خاص در غارت یا تجارت با همسایگان؛ سکاها: منابع، آتنی‌ها: دست‌نوشته، اعراب: شتر، هندوها: فیل، مصری‌ها: طلسم، برخی از این طلسم‌ها و دست‌نوشته‌ها از این قرارند: راز ساخت زره‌های فولادین سبک، راز ساخت سلاح‌های های فولادین مستحکم، راز ساخت دوربین‌های چشمی، راز ساخت نیزه‌های بلند برای سواره نظام، راز قدرت ارگبد، راز قدرت بزرگان، طلسم کوچک؛ باروری مزارع ، طلسم جادوگران بزرگ؛ باروری مزارع.
وی بیان داشت: از دیگر ویژگی‌های این بازی رایانه‌ای این است که فرمانده هر شهر، دارای یک ارگبد است (بر اساس مستندات تاریخی) که در دژ آن شهر مستقر بوده و نمی‌تواند از شهر خارج شود و در هر حمله‌ای که به شهر می‌شود، مانند فرمانده مهارت کسب کرده و توانایی‌هایش افزایش می‌یابد. برخی آباده‌ها دارای توانمندی تولیدات بیشتری از برخی منابع هستند که چنانچه در آنها شهری بنا شود منابع ساخته شده از آن توانمندی‌ها استفاده خواهند کرد.
داورپناه خاطرنشان کرد: دنیاهای ویژه‌ای در این بازی تعریف می‌شوند که همه دنیاها دارای جوایز مجازی پوینت بازی هستند و دنیای حرفه‌ای‌ها دارای جوایز ویژه نقدی است. این دنیاها عبارتند از: دنیای پارساران بدون جایزه (دو ماه و نیم)؛ دنیای حرفه ای‌ها با جوایز نقدی و غیر نقدی (دو ماه و نیم)؛‌ دنیای سرعت (یک ماه)؛ دنیای آرام (یک سال)؛ دنیای صلح (بازیگران نمی توانند به هم حمله کنند و تنها با همسایگان (کنترل شده اتوماتیک توسط سرور) می‌توانند درگیر شوند.
وی افزود: در دنیای خشن (دو ماه و نیم) همسایه‌ها بسیار قویتر بوده و مدام به همه بازیکنان حمله می‌کنند؛ دنیای بازی دوستان: گروهی از بازیکنان می‌توانند درخواست یک دنیای اختصاصی را داشته باشند؛ دنیای مبتدیان: این دنیا با اهداف آموزشی راه اندازی شده و همسایه‌ها هیچگونه حمله‌ای نمی‌کنند. بازیکنان مرحله به مرحله آموزش می‌بینند؛ و دنیای عجایب: مبارزه طلبی بازیکنان سرورهای مختلف از کشورهای مختلف – از هر کشور عده‌ای معرفی می‌شوند (حداقل 1000 نفر) و امتیاز نهایی کشور برنده را مشخص می کند از دیگر دنیاهای تعریف شده در این بازی رایانه‌ای هستند.
مدیر پروه بازی رایانه‌های «پارساران» اظهار داشت: در این بازی هر بازیکن دارای پنل کاربری ویژه خود بوده که توسط آن در دنیاهای مختلف ثبت نام می‌کند و چنانچه افتخاراتی کسب کند برای وی محفوظ می‌ماند پس پنل کاربری سایت مجزا از پنل هر دنیای بازی است.
وی ادامه داد: اسلات‌های ساخت منابع اجباری نیستند و بازیکن می‌تواند در هر اسلات هر نوع منبعی که دوست داشته باشد را بسازد. در این بازی مسیرهای آبی نیز وجود داشته و بازیکن می‌تواند از کشتی برای حرکت سریع‌تر نیروها و تاجران استفاده کند؛ همچنین در ین بازی، کماندار نیز وجود دارد که می‌توانند در بالای برج و دیوار شهر مستقر شده و کارایی مناسبی در دفاع از شهر داشته باشند.
داورپناه گفت: بازیکنان می‌توانند یک «آواتار» برای خود انتخاب کنند و حتی قادر خواند بود یک پرچم برای اتحاد خود انتخاب و آن را در سایت آپلود کنند. علاوه بر توضیحات پروفایل هر بازیکن، هر شهر دارای سردری است که می‌توان توضیحات و مطالب خاصی را در آن ثبت کرد.
به گزارش توانا، داستان بازی رایانه‌ای «پارساران» از قتل بردیای دروغین به دست داریوش شروع می‌شود به طوری که مستعمرات ایران ادعای استقلال کرده و فرماندهان در گوشه و کنار شهر سر به شورش گذاشته‌اند، بازیکن باید با تجارت موفق و استراتژی هوشمندانه قلمرو خود را گسترش داده و با سرکوب رقبا، خود را به عنوان داریوش کبیر راستین به همگان اثبات کند.
برای این منظور باید بنای تخت جمشید را به اتمام رسانده و گنجینه پارساران را تصاحب کند. برای نیل به این هدف بازیکنان می‌توانند با یکدیگر متحد شده و با گروه‌های دیگر اعلام جنگ کنند، برای کسب منابع و افتخارات تلاش کنند و موقعیت نظامی شهرهای خود را مستحکم کنند. در این بازی بیش از هزاران بازیکن به طور همزمان در کنار هم یا علیه هم به بازی خواهند پرداخت و می‌توانند در طول بازی با یکدیگر گفتگو نیز داشته باشند.
انتهای پیام/ا

فرهاد داورپناه در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی باشگاه خبری فارس «توانا»، در خصوص مراحل تولید بازی‌رایانه‌ای «پارساران» که به تازگی از شورای صدور مجوز تولید بازی‌های رایانه‌ای بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، موفق به کسب مجوز تولید شده است، بیان داشت: پروژه تولید این بازی از اواسط سال گذشته شروع شد و هم‌اکنون که مجوز تولید آن را دریافت کرده‌ایم، بیش از 65 درصد بازی آماده شده است و در حال حاضر نسخه آزمایشی آن در سایت www.parsaran.ir فعال است.