post

آخرین تصاویر از مرحله اول بازی سیاوش

post

ضرورت حضور قهرمانان دفاع مقدس در عرصه بازی‌های رایانه‌ای

مراسم رونمایی از بازی‌های رایانه‌ای دفاع مقدس با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ،گلعلی بابایی معاون هنری بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس، بهروز مینایی مدیر عامل بازی‌های رایانه‌ای، عیسی زارع پور رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و جمعی از مدیران فرهنگی  و دست اندرکاران عرصه بازی های رایانه ای شب گذشته هشتم آبان ماه جاری با اجرای محمد حسینیان در حوزه هنری تبلیغات اسلامی برگزار شد.

سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، در این مراسم سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشی از مراسم رونمایی از بازی‌های رایانه‌ای دفاع مقدس با اظهار امیدواری نسبت به استمرار حرکت مبارک تولید بازی‌های رایانه‌ای دفاع مقدس گفت: شهیدان برای عزت و سربلندی ایران جان فدا کردند و برای حفظ اسلام و مکتب عصمت و طهارت با عشق و شور در این راه گام برداشتند. بنابراین ضروری است نسل جوان از جانفشانی‌های آنها با خبر شود.
وی با اشاره به سفر اخیر خود به سازمان یونسکو افزود: کمتر کسی به سخنرانی‌هایی که در این مراسم انجام می‌شد، دقت می‌کرد، اما نام ایران که به میان آمد به دلیل موضع شفاف ایران و انقلاب اسلامی توجه همگان جلب شد که این امر به پشتوانه هشت سال دفاع مقدس و جانبازی ها و فداکاری های عده بسیاری بوده است.
وزیر ارشاد ادامه داد: امروز نیز هنرمندان موظفند با تولید آثار هنری در رشته های گوناگون از فیلمسازی تا شعر و هنرهای تجسمی پیام‌های ایران را به جهانیان منتقل کنند و در این زمینه گرچه حمایت مسئولان ضروری است، اما هنرمندان نیز نباید تقصیر را به گردن کمبود امکانات بی اندازند، چرا که همین رزمندگان گاهی با دست خالی از وطن دفاع کردند.
حسینی با اشاره به حضور افراد در خط مقدم جبهه و جنگ با پشتوانه تنها یک هفته آموزش اظهار کرد: این علاقه و شور و ایمان بود که در وجود این جوانان شعله می‌کشید و آنها را آماده عملیات‌هایی می‌کرد که در آن 330 درجه یعنی از شمال، جنوب، شرق و غرب تحت محاصره دشمن بودیم و تنها به اندازه مسیر رفت و برگشت منطقه در اختیار خودمان بود.
وی با تاکید بر انگیزه ای که از فرمان امام (ره) ناشی می شد، تصریح کرد: باید در بازی‌های رایانه ای از اظهار نظر چنین رزمندگانی استفاده و واقعیات جنگ را تبیین کرد. به ویژه که ما همواره در معرض تهدید دشمن هستیم. دشمنی که این بار از راه فرهنگ وارد عمل می شود و بعد از واقعه انقلاب در 32 سال گذشته جرئت شلیک یک گلوله به ایران را نیز نداشته اند.
وزیر ارشاد قرار دادن ارزش های متعالی در جایگاه هنر را بهترین راه تاثیرگذاری معرفی و اظهار کرد: نباید گذاشت دیگران سعی در تحمیل اندیشه خود داشته باشند و بنیاد ملی بازی های رایانه ای حرکت‌های خوبی چون: برگزاری نمایشگاه مستقل بازی‌های رایانه‌ای و حضور فعال در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال را در زمینه نشر بازی های رایانه ای داشته که  قابل تقدیر است.
وی در پایان خواستار ادامه فعالیت هنرمندان در راستای تولید بازی‌های رایانه‌ای دفاع مقدس و قهر مانان ملی شد و افزود: دلاورمردان دیگری همچون رئیسعلی دلواری باید از طریق این بازی‌ها به نسل جوان معرفی شوند.. همچنین ضروری است در مسیر بیداری اسلامی نیز گام برداریم.
همچنین در این مراسم خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی طی سخنانی با اشاره به لزوم توجه به دغدغه توزیع و فروش در کنار افزایش تولیدات بازی‌های رایانه‌ای تاکید کرد: بهتر است این محصولات فرهنگ زد و خورد را ترویج ندهند.
خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز در ادامه با تقدیر از هرگونه پاسداشت و معرفی آثار فرهنگی اظهار کرد: یکی از حوزه هایی که باید در مقابل آن ایستادگی کرد بازی های رایانه‌ای است که به عنوان محصولی نافذ از سوی بیگانگان در راستای اشاعه تفکرات آن ها ساخته می‌شود.
وی افزود: به همین بهانه بازی‌های رایانه‌ای که تولید می‌شوند باید به مقابله با فضای مجازی حاکم بپردازد و در جهت دفاع از آرمان‌های انقلاب گام بردارد که در این زمینه من به وزارت ارشاد به دلیل اعمال ممیزی و نظارت درست بر بازی‌های رایانه‌ای بیگانه تبریک می‌گویم.
خاموشی با تاکید بر لزوم هدایت، نظارت و حمایت از بازی‌های رایانه‌ای داخلی یادآور شد: امیدوارم در سال های متمادی با بهره‌گیری از نیروهای جوان شاهد تولید بازی‌های رایانه‌ای بسیار خوبی باشیم و از طرفی معتقدم این بازی‌ها نباید فرهنگ زد و خورد را ترویج دهند، بلکه این عنصر تنها به عنوان نمک بازی استفاده شود.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: جبهه نظام لیبرال دموکرات در مقابل جبهه انقلاب اسلامی ایستاده است و ما با انتخاب مضامین درست باید آنها را هدف گیری کنیم. البته نکته قابل توجه، مدنظر قرار دادن تولید در کنار تقاضا است.
وی اظهار کرد: توجه داشتن به دغدغه توزیع و فروش در کنار مهم فرض کردن پروسه تولید، به ایجاد مشغله برای جوانان می‌انجامد. به این ترتیب که اگر تولید بازی‌های رایانه‌ای تامین‌کننده معاش آنها باشد، بی‌شک به افزایش تکنیک‌های ساخت آثار نیز توجه خواهد شد.
خاموشی با بیان اینکه در غیر این صورت حامیان پس از چند صباحی خسته شده و پا پس می‌کشند، اذعان کرد: با کنترل هزینه خواهیم توانست با همین محصولات بازار را تسخیر کنیم و در آینده نیز به عرضه بازی‌های با کیفیت‌تر اقدام کنیم. در این صورت می‌توان از دولت و وزارت ارشاد توقع تخصیص بودجه کمی و کیفی را داشت.
در این مراسم بهروز مینایی مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای با اشاره به روند رو به رشد تولید بازی های بومی گفت: سال گذشته موفق به رونمایی از بازی گرشاسپ شدیم. گرچه  موسسه تبیان با همکاری کانون پرورش فکری پیش از این بازی‌هایی در ژانر دفاع مقدس را رونمایی کرده بودند، اما گرشاسپ از طیف بازی‌های مستقل بود.
وی افزود: آنچه ساخت این بازی را شایسته تر می‌کرد استفاده از موتور داخلی و به کارگیری نیروهای انسانی داخلی برای تولید این بازی بود که با وجود آن می توانیم ادعا کنیم بازی‌های تولید شده ما قابلیت رقابت با آثار خارجی را دارا است.
مینایی با اشاره به رونمایی از بازی‌های میرمهنا و سیاره میترا اظهار کرد: تولید چنین بازی‌هایی به تربیت نیروهای انسانی مستقل می‌انجامد و از این حیث قابل تقدیر است. همچنین بازی شکست حصر آبادان که امروز رونمایی خواهد شد نیز به آزادسازی خرمشهر می‌پردازد که در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.
مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای یادآور شد: شاید بتوان به جرات گفت به تصویر کشیدن این حماسه باشکوه تا به حال با این قوت حتی در فیلم‌ها و انیمیشن‌ها نیز وجود نداشته است و شکست حصر آبادان به نوعی موفق شده به دفاع مقدس ادای دین کند.
در این مراسم ضمن رونمایی از چهار بازی رایانه‌ای : نبرد خیبر، نبرد آلواتان، شکست حصر آبادان و چریک توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سازندگان این آثار تقدیر شد.
نادر لطفی، علیرضا شعله ور، محسن فارسی، بابک مرزی و مریم لطفی سازندگان “نبرد خیبر”، اویس میرزا قیطاقی، محمد رضا مهدوی، محمد رضا باقی، فرشید رحیمی سازندگان “نبرد آلواتان”، حمید قادری، سیدمجید جلالیان، مرتضی عباس زاده، محمد سالمیان سازندگان “شکست حصر آبادان”، رضا رفیعی، مجید برزگر، وحید برزگر، کامران حیدری، میلاد قیاسی و حامد شفاهی سازندگان بازی رایانه ای “چریک” تقدیر شوندگان در این مراسم بودند.

post

شب پایداری – رونمایی از 4 بازی رایانه‌ای دفاع مقدس

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای مراسمی را با عنوان «شب پایداری» و با همکاری مؤسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان برگزار می‌کند که طی این مراسم و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از 4 بازی رایانه ای دفاع مقدس رونمایی خواهد شد.

شب پایداری

شب پایداری

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، مراسم «شب پایداری» 8 آبان ماه جاری راس ساعت 18 و با حضور دکتر حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر خاموشی رییس سازمان تبلیغات اسلامی، اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی و جمعی از فرماندهان و رزمندگان عرصه دفاع مقدس همراه با دست اندرکاران عرصه بازی سازی کشور در حوزه هنری برگزار خواهد شد.
در این مراسم از بازی های؛ چریک، نبرد خیبر، نبرد آلواتان و شکست حصرآبادان رونمایی خواهد شد.
آزادسازی خرمشهر،آزادسازی و شکست محاصره آبادان و حماسه سازی شهید همت و یارانش و گرامی داشت حماسه شهید کاوه و یارانش در عملیات تاریخی آلواتان از اهدافی است که بنیاد ملی بازی های رایانه ای با تولید این بازی ها دنبال کرده است.
یادآوری می شود بنیاد ملی بازی های رایانه ای بازی های تندیس مرگ، فریاد آزادی،آدم نماها، خاک و… را در حوزه پایداری و دفاع مقدس در دست تولید دارد .

post

برگزاری نخستین جشنواره کشوری دانشجوی بازی ساز

با مشارکت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نخستین جشنواره بازی‌ سازی دانشجویان کشور آذر ماه سال جاری در دانشگاه مازندران برگزار می‌شود.
به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، این جشنواره به عنوان اولین جشنواره دانشجویی بازی سازی کشور با هدف بالا بردن سطح علمی دانشجویان در زمینه بازی‌سازی، آشنایی دانشگاهیان با دستاوردهای ملی در زمینه بازی‌های رایانه‌ای، برقراری ارتباط میان دانشگاه و هنر – صنعت بازی‌سازی در ایران، زمینه‌سازی برای شکوفایی دانشجویان مستعد در زمینه بازی‌سازی، ترویج ساخت بازی های بومی و ملی و نیز به وجود آوردن مرجعی از دانشجویان بازی ساز ایرانی برگزار می شود.

برگزاری نخستین جشنواره کشوری دانشجوی بازی ساز

برگزاری نخستین جشنواره کشوری دانشجوی بازی ساز

متقاضیان برای ارسال آثارخود به این جشنواره که در بخش های طراحی بازی بزرگ، طراحی بازی کوچک، طراحی کارکتر و بازی نامه نویسی برگزار می شود، تا دهم آذر ماه فرصت دارند.
همچنین ایرانی بودن بازی، اشتغال به تحصیل بازی ساز در یکی از دانشگاه های ایران و در صورت مشارکت داشتن در ساخت یکی از بازی های بزرگ ارائه تاییدیه شرکت سازنده، از شرایط شرکت در این جشنواره است.
لازم به ذکر است که انجمن علمی بازی های رایانه ای دانشجویان دانشگاه مازندران به عنوان نخستین انجمن طراحی بازی در سطح دانشگاه های کشور، برای دومین همایش خود قصد دارد نمایشگاه استانی “روز بازی” را با مشارکت بنیاد ملی بازی های رایانه ای، از 2 لغایت 4 آبان ماه سال جاری ، در این دانشگاه برگزار نماید.
معرفی بازی های گاندو، طلای سیاه و شتاب در شهر از جمله برنامه های بنیاد ملی بازی های رایانه ای در این نمایشگاه 3روزه است.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت  irgames.ir مراجعه نمایند.

post

رشته بازی سازی در تحصیلات تکمیلی

انستیتو ملی بازی سازی

انستیتو ملی بازی سازی

بازی های رایانه ای یکی از پرمخاطب ترین رسانه های نوین جهان هستند که گردش مالی آن در دنیا در حال حاضر رقمی بالغ بر 4 میلیارد دلار را دربرمی گیرد و متاسفانه سهم ایران از این عرصه پرسود بسیار ناچیز است.

به زودی انستیتو بازی سازی در تهران راه اندازی می شود تا شاهد بازی سازان حرفه ای در این صنعت باشیم، اما امروز

دکتر مینایی رئیس بنیاد ملی بازی های رایانه ای اعلام کرد تمام زمینه ها سازی ها برای راه اندازی رشته بازی سازی در مقطع کارشناسی ارشد فراهم شده و امید است تا سال 92 این رشته در لیست رشته های انتخابی مقطع کارشناسی ارشد قرار بگیرد.

امروز در جلسه معارفه و توجیحی انستیتو بازی سازی تعدادی از مربیان انستیتو دپارتمان های مختلف را معرفی کردند، در مرحله اول دپارتمان های فنی، طراحی بازی ، گزافیک و موسیقی دانش پژوه می پذیرند.

دانش پژوه هان بر اساس سن از 12 تا 17 سال در یک دسته و از 17 سال به بالا در دسته دیگر قرار می گیرند، دسته اول تنها در بخش دانش آموزش قرار می گیرند و در دوره آموزشی کار با موتور بازی ساز game maker و unity می آموزند و دانش پژوهان دسته دو باید در دوره آموزشی انستیتو شرکت کنند.

post

بازی های ضد اسلامی

بازی های ضد اسلامی

بازی های ضد اسلامی

مسائل و نکات ضد اسلامی در بازی های ویدئویی بسیار دیده می شود، اما اینکه چرا این گونه است و چه مقدار این بازی ها بر روی گیمرها تاثیرگذارند، نظرات متفاوتی درباره آن وجود دارد. در این دو ویدئو نیز درباره چند بازی قدیمی و نکات ضد اسلامی آنها صحبت شده است. شما کاربر گرامی هم اگر نظری در این باره دارید، لطفا به دور از توهین و بدون استفاده از کلمات نامناسب، صحبت های خود را بیان کنید، در غیر اینصورت نظر شما، توسط مدیران سایت تایید نخواهد شد.

 منبع: گیم ایمگ

post

پنجمین جشنواره رسانه های دیجیتال

در پنجمین جشنواره رسانه های دیجیتال بسیاری از شرکت های بازی ساز شرکت کرده بودند، از بازی های آماتور و ابتدایی تا بازی هایی که بسیار امیدوار کننده بودند، با بسیاری از بازی سازان همراه شدم و از دنیای بازی سازی خبر گرفتم، بسیار به آینده امیدوار بودند اما یک نکته در گفته تمامی آنها مشترک بود، آنها بسیار گله مند قرار دادهای مالی بودند.

پنجمین جشنواره رسانه های دیجیتال

پنجمین جشنواره رسانه های دیجیتال

در کل دو پشتیبان مالی بزرگ و اصلی در ایران از بازی سازان حمایت مالی می کنند، بنیاد ملی بازی های رایانه ای و موسسه تبیان که بازی سازان از هر دو این پشتیبانان گله مند بودند. البته به نظر می رسد ضعف در نوشتن قرار داد بیشتر این مشکلات را به وجود می آورد، البته رقابتی نبودن این بازار هم می تواند دیگر علت این مشکل باشد.

در کل پس از صحبت های بسیار به این نتیجه رسیدیم که بازی سازان باید یک الگو برای نوشتن قرارداد داشته باشند و همه طبق آن الگو قرار داد خود را با شرکت های پشتیان مالی تنظیم و امضا کنند و این نیاز به هماهنگی بازی سازان دارد که امید است در کنفرانس بازی سازان مطرح شود.

امسال نمایشگاه پر بار بود و می توان گفت که یکی از بهترین نمایشگاه های این چند سال بود که برگزار شد، شرکت های بسیاری در نمایشگاه حضور داشتند و بخش بازی های رایانه ای یکی از پر بازدیدترین بخش های نمایشگاه امسال بود، بازی های جدیدی هم امسال در نمایشگاه بودند.

بازی های خوب و امیدوار کننده ای همچون مبارزه در خلیج عدن ، عروسک گردان و گرگین و به خصوص بازی آینده دار و بسیار خوب هفت خوانک که می تواند یکی از پر فروش ترین بازی های رایانه ای ایرانی شود.

افسانه آبورا

افسانه آبورا

موتور بازی ساز یونیتی بسیار، در بین بازی سازان ایرانی محبوبیت دارد و چندین شرکت بازی ساز ایرانی بازی های خود را با این موتور بازی ساز ساخته اند، بازی مبارزه در خلیج عدن که توسط شرکت آمیتیش بازی رایان به سفارش ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال ساخت است ، بازی افسانه آبورا که توسط شرکت اربطان بیست پویا در حال ساخت است و بازی کامی در جنگل که توسط استودیو سرگرمی های الکترونیک در حال ساخت است.

البته تعدادی بازی هم در حال ساخت به وسیله موتور بازی ساز یونیتی در شرکت های بازی سازی هستند که هنوز رونمایی نشده اند، از جمله این شرکت ها شركت بازی سازی چشمه می باشد.

 

تریلر بازی کامی در جنگل

 


تریلر و گفتگو در رابطه با بازی گرگین

تریلر بازی مبارزه در خلیج عدن

post

مبارزه در خلیج عدن + تریلر

مبارزه در خلیج عدن

مبارزه در خلیج عدن

روز به روز موتور بازی ساز یونیتی در بین بازی سازان ایرانی محبوبیت بیشتری پیدا می کند و این باعث شده است تا در جشنواره رسانه های دیجیتال سال 90 شاهد چندین بازی جرفه ای ساخته شده با موتور بازی ساز یونیتی باشیم، از جمله این بازی ها می توان به بازی خلیج عدن اشاره کرد که در نوع خود یکی از حرفه ای ترین و با کیفیت ترین بازی های سبک اول شخص ساخته شده در ایران است.

طی چند روز آینده گرازشی کامل از تمامی بازی های ساخته شده به وسیله موتور بازی ساز یونیتی که در نمایشگاه و جشنواره رسانه های دیجیتال شرکت کرده اند را آماده خواهم کرد.

تریلر بازی مبارزه در خلیج عدن

post

حضور بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با 13 بازی در نمایشگاه رسانه های دیجیتال

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با معرفی 13 بازی به ارائه دستاوردهای خود در پنجمین دوره از نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال خواهد پرداخت.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل بنیاد ملی بازی های رایانه ای ، در این نمایشگاه که از 14 لغایت 23 مهردر مصلای بزرگ امام خمینی برگزار می شود 12 شرکت بازی ساز و همچنین نشریه دنیای بازی در غرفه بنیاد ملی بازی های رایانه ای حضور خواهند داشت.

«سیاره میترا» و «عصر پهلوانان» از شرکت رسانا افزار شریف، «خارج از سرزمین» از فطرس پویا رایانه، «نبرد خیبر» از ویژه پرداز پارس، «میرمهنا» از اسپریس پویا ،«گرشاسپ» از فن افزار شریف ، «طلای سیاه» از خانه رویا گران نرم افزار، «گاندو» از هنر سه بعدی پاسارگاد، «آسمان دژ» از توسعه گر شبیه ساز، « را نندگی در شهر » از آروین تک، «کارگاه علوی» از شرکت تعاونی اندیشه وران، «ایران 140» از چکاوک قاصد راین، «سرعت بیشتر» از نوآوران دنیای پارسیان از بازی هایی هستند که بنیاد ملی بازی های رایانه ای در این نمایشگاه، به بازدید کنندگان و علاقه مندان بازی های الکترونیک معرفی خواهد نمود.

همچنین در غرفه بنیاد ملی بازی های رایانه ای،بازی های سالم در غالب کنسول های جدید برای عموم خانواده ها ارائه می شود.

نظام ملی رده بندی سنی بازی های رایانه ای بخش دیگری از این غرفه خواهد بود که خانواده ها را با آسیب های استفاده گسترده از بازی های رایانه ای و همچنین چگونگی استفاده صحیح از این بازی ها آشنا خواهد کرد.

پنجمین دوره از نمایشگاه رسانه های دیجیتال 14 لغایت 23 مهر از ساعت 9 الی 8 شب در مصلای بزرگ امام خمینی برگزار می شود.

post

پروژه‌ی آسبورن – بازهم تروریست‌ها به آمریکا حمله کردند

Ubisoft

Ubisoft

به گزارش مشرق، داستان بازی در مورد “ست” که یکی از شخصیت‌های منفی بازی است که وی بنا به گفته‌ی یکی از منابع موثق، از نوادگان جرج واشینگتن(George Washington)است. جان واشینگتنِ(John Washington) 42 ساله در ویرجینا(Virginia) بزرگ شد. اصل و نسب او به حدود 400 سال پیش در شهر جیمز‌تاون(Jamestown) بر‌می‌گردد در حالی که تمام تاریخچه‌ی خانوادگی آن‌ها با وطن‌پرستی‌های واشنگتنِ جوان(جورج) پُر شده است. جان فارغ التحصیل از وست‌پوینت(West Point)(آکادمی نظامی ایالات متحده) است و پایان نامه‌اش را در مورد جنگ‌های پارتیزانی نوشته است. در سال 2003 او در افغانستان با القائده درگیر می‌شود، امّا ارتش به او پشت کرده و با یک حمله‌ی هوایی پایگاه او را بمباران می‌کند. این اتفاق سبب می‌شود که تمام واحد او کشته شوند، واشنگتن جان سالم به در برده و تصمیم می‌گیرد اینبار خودش از آمریکای آرمانیش دفاع کند. واشنگتن بر این باور است که ملتش، راه خود را گم کرده است و می‌خواهد کشور را دوباره بر‌اساس آرمان‌های جدش بسازد. واشنگتن، با استفاده از اطلاعاتش در مورد تاکتیک‌های جنگ‌های پارتیزانی، شروع به ساخت چندین گروهک تروریستی می ‌کند. کمپانی یوبی‌سافت(Ubisoft) وی را “ویلیام والاسِ مدرن (William Wallace)(شخصیتی که نقش او را مل گیبسون در فیلم شجاع‌دل ایفا کرد)” توصیف می کند. “آسبورن(Osborn)” جبهه‌ی مخالف در پروژه‌ی آسبورن است. این گروه که توسط یک افسر نیروی دریایی رهبری می‌شود، تعیین شده‌اند تا جلوی واشنگتن را بگیرند. مخاطب در بازی در نقش هر دو گروه قرار خواهد گرفت. این عنوانِ یک بازیِ تیراندازیِ گروهی با المان‌های مخفی کاری خواهد بود. اما در واقع، این بازی برایِ سناریو نویسی در جهتِ ارضای روانیِ نسل جوانِ امریکایی، ساخته می‌شود. نسلی که نسبت به تحققِ آرمان‌های ظاهری و فریبای امریکا، ناامید شده و در پیِ انجامِ کاری است. نسلی که از عملکردِ طبقه‌ی حاکم در امریکا به شدت ناراضی است و ممکن است دست به هر کاری بزند. پس چه بهتر که برای او یک قهرمان خیالی ساخته شود و بازی‌باز در نقشِ این قهرمان خود را ارضا کند. ضمنِ اینکه اگر هم خواست دست به اقدامی بزند اولین سناریویِ ممکن در ذهنِ او همانی باشد که در این بازی، بازی کرده است. گفته شده است که Project Osborn در حال ساخت برای کنسول های X360 و PS3 است.

منبع: بازهم تروریست‌ها به آمریکا حمله کردند