post

یونیتی 3.5 منتشر شد

unity3-5

unity3-5

بالاخره یونیتی 3.5 هم آمد و بزرگترین مزیت این نسخه خروجی فلش است، همچنین امکاناتی مانند هوش مصنوعی و بهبود سیستم ذرات و … به این نسخه اضافه شده است.

حجم این نسخه حدود 500 مگابایت می باشد که می توانید از لینک زیر آن را دانلود کنید.

دانلود یونیتی 3.5

 

در زیر فیلم خروجی گرفتن فلش از یونیتی را می توانید مشاهده کنید.

post

حمله به تل آویو پاسخ ایران به بتلفیلد۳

بازی سازان ایرانی در پاسخ به بازی رایانه‌ایی «بتلفیلد ۳» بازی «حمله به تل آویو» را با حمایت بیناد ملی بازی‌های رایانه‌ایی می‌سازند.

به گزارش عدالت پرس بهروز مینایی رییس بنیاد ملی بازیهای رایانه‌ایی کشورمان در حاشیه چهارمین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ایی دبی در پاسخ به فارس درباره واکنش جمهوری اسلامی ایران به بازی اهانت آمیز بتلفیلد ۳ که در آن حمله به کشورمان و عملیات سربازان امریکایی در خیابان‌های تهران تصویر شده است، گفت: ما نامه‌های اعتراض آمیزی به شرکت سازنده و بازی سازان این بازی رایانه‌ایی ارسال کرده‌ایم اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

بهروز مینایی افزود: اگر چه بتلفیلد ۳ به لحاظ فنی و تصویری اشکالاتی دارد اما اینکه لوکیشن این بازی تهران باشد قابل قبول نیست.

بتلفیلد۳

بتلفیلد۳

رییس بنیاد ملی بازیهای رایانه ای کشورمان گفت: در اینجا هم اعتراض خود را به دست اندرکاران شرکت اپیک که حامیان نمایشگاه و حضوری فعال در چهارمین نمایشگاه دبی داشتند ابراز کردیم.

وی ادامه داد: واکنش آمریکاییها این بود که این مساله صرفا یک بازی و داستان است و نباید زیاد سخت گرفت.
رییس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ایی با بیان اینکه استراتژی ما هم در این حوزه باید حمله در برابر حمله باشد گفت: از آنجایی که آمریکا خود را تحت ولایت اسرائیل قرارد داده است بنابراین بازی «حمله به تل آویو» ساخته خواهد شد، چون حتی بازی حمله به واشنگتن هم به اندازه حمله به تل آویو آنها را ناراحت نخواهد کرد.

در عین حال جمعی از بازی سازان کشورمان آمادگی خود را برای همکاری در ساخت بازی «حمله به تل آویو» اعلام کردند.
چند بازی ساز جوان هم در گفت و گو با خبرنگار فارس از برنامه ریزی برای ساخت هر چه بهتر بازی در مقابل بازی «بتلفیلد ۳» خب ردادند و گفتند ما کار مطالعاتی را از همین حالا (زمان مصاحبه) آغاز می کنیم.

 

منبع: عدالت پرس

post

حضور ایران در بزرگترین نمایشگاه تجاری بازی های رایانه ای اروپا

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به نمایندگی از جمهوری اسلای ایران در بزرگترین نمایشگاه تجاری بازی‌های رایانه‌ای اروپا Game Connection حضور دارد.

Game Connection

Game Connection

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، دکتر بهروز مینایی مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای در این نمایشگاه تجاری حضور خواهد داشت.

قرار است مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای در این نمایشگاه طی دیدار با نمایندگان تجاری کشورهای اروپایی و آسیایی درباره برنامه های تجاری ایران با بازارهای جهانی به تبادل نظر بپردازد.

یازدهمین دوره برگزاری نمایشگاه Game Connection امسال 6 تا 8 دسامبر مصادف با 15 الی 17 آذر ماه جاری برگزار خواهد شد.

امسال بیش از 250 نماینده تجاری از کشورهای مختلف دنیا در این نمایشگاه حضور دارند. در این دوره از برگزاری نمایشگاه، بیش از 60 کنفرانس تخصصی برگزار می‌شود و پس از اتمام آن، کارگاه‌ تخصصی با همان عنوان برگزار خواهد شد.

در نمایشگاه Game Connection 2011 نمایندگان کشورهای مختلف در زمینه تولید، توزیع، انتشار و تبادلات تجاری و همکاری های مشترک با یکدیگر به تعامل می پردازند.

بنیاد ملی بازی های رایانه ای در این دوره از نمایشگاه بازی‌های صنعت نفت، فریاد آزادی، شبان، سرعت بیشتر، تکنولوژی بازی های حرکتی، موش و مار، چریک، هفت خانک، مزرعه رویایی، سرزمین دایناسورها، کینگز اِرا، تادلند، نوب اسپرت و شتاب در شهر را ارائه خواهد کرد.

لازم به یاد آوری است این سومین حضور جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه مطرح جهانی محسوب می‌شود.

 

 

 

 

 

post

نمایشگاه بازی‌ های رایانه‌ ای خاورمیانه به کار خود پایان داد

نمایشگاه بازی‌ های رایانه‌ ای خاور میانه Dubai World Game expo 2011 با حضور موفق جوانان بازی ساز ایرانی و استقبال گسترده بازدید کنندگان از غرفه جمهوری اسلامی ایران، دیروز 12 آذرماه به کار خود پایان داد.

نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای خاور میانه Dubai World Game expo 2011

نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای خاور میانه Dubai World Game expo 2011

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، به نقل از نادر ماکبل (Nader muqbel) مدیر مرکز اطلاع‌رسانی نمایشگاه بازی های رایانه ای خاورمیانه، در این دوره از نمایشگاه که به طور موازی در سه بخش بازی‌های رایانه‌ای، مدیا (رسانه) و بخش محتوایی برگزار گردید، بیش از 200 کمپانی از50 کشور حضور داشتند که البته کشورهایی چون ایران، اسپانیا، چین، کره جنوبی و عربستان سعودی حضورچشمگیرتری داشتند .

همچنین نادر ماکبل با اشاره به موفقیت‌های اخیر ایران در حوزه‌ی بازی های رایانه‌ ای، با بیان این نکته که ایران در حال مطرح شدن در حوزه‌ی گیم در دنیا است و این نکته کاملا قابل مشاهده است، افزود: به جرأت می توان گفت حضور بسیاری از بازدیدکنندگان در این نمایشگاه به توانمندی جوانان ایرانی در این حوزه مرتبط است.

مدیر مرکز اطلاع‌رسانی نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای خاورمیانه عملکرد چهارمین دوره این نمایشگاه را بسیار موفق دانست و گفت: ما نهایت سعی‌مان را برای حضور افراد موثر در این حوزه به خرج داده‌ایم و از نتیجه آن راضی هستیم.

همچنین بر اساس این گزارش مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای نیز ضمن بیان این نکته که چند بازی جدید ایرانی در این نمایشگاه به عرضه نمایش عمومی رسیده است، این رویداد را فرصت مناسبی برای حضور بیش از پیش ایران به عنوان یکی از قطب های بازی سازی رایانه ای در آسیا ذکر کرد.

بهروز مینایی درباره دستاوردهای حضور این بنیاد در نمایشگاه بازی های رایانه ای خاورمیانه گفت: ارتباط با تولیدکنندگان موتورهای بازی سازی همچون شرکت سونی و ای پی کیو و پابلیشر و توزیع کنندگان بین المللی بازی های رایانه ای از دستاوردهای حضورما دراین نمایشگاه است.

لازم به ذکر است که بنیاد ملی بازی های رایانه ای امسال نیز مانند دوره های گذشته به منظور حمایت از بازی سازان داخلی و معرفی آثارآنها به جامعه بین المللی در چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی خاورمیانه Dubai World Game expo 2011 که 9 الی 12 آذرماه سال جاری در امارات متحده عربی برگزارگردید،شرکت کرد.این نمایشگاه شامگاه گذشته 12 آذر به کار خود پایان داد.

 

 

post

برگزاری دومین دوره نمایشگاه بین المللی بازی‌ های رایانه‌ ای تهران

بهروز مینایی مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌ های رایانه‌ ای طی سخنانی در حاشیه چهارمین دوره نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای خاورمیانه Dubai World Game Expo 2011 از برگزاری دومین دوره نمایشگاه بین المللی بازی‌های رایانه‌ای تهران در تابستان سال آینده، خبر داد.

بهروز مینایی مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌ های رایانه‌ ای

بهروز مینایی مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌ های رایانه‌ ای

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، مینایی در سخنرانی خود در کنفرانس‌ حاشیه چهارمین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای خاورمیانه که از روز 9 آذرماه در دبی برپا شده است، ضمن اعلام آخرین اخبار و نتایج فعالیت های ایران در زمینه صنعت گیم ،جهت‌گیری این صنعت در ایران و مسائل و چالش‌های پیش روی آن را درسطح منطقه، مورد بحث و بررسی قرار داد.

بر اساس این گزارش، بهروز مینایی در ابتدای سخنان خود به نظام ارزش‌گذاری اسرا (ESRA) که توسط کارشناسان جامعه‌شناس و روانشناس برای رده بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای در ایران تدوین شده است، اشاره کرد و آن را مدل خوبی برای استفاده در منطقه دانست. مدلی که باید در سال‌های آینده کامل‌تر و کاربردی‌تر نیز شود.

به گفته مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، هدف نظام رده بندی سنی اسرا(ESRA) از بین بردن نگرانی‌های موجود در مورد تاثیرات سوء انبوه بازی‌های رایانه‌ای است که به بازار ایران و منطقه وارد می شوند. وی خشونت، برهنگی، افسردگی و محتوای ضد مذهبی و ضد اجتماعی را از جمله عوامل آسیب رسان این بازی ها ذکر کرد.

در ادامه مینایی افزود با این همه ،از مهمترین آسیبهای روند عمومی گیم‌ها بر جهان، معرفی مسلمانان به عنوان تروریست است، تصویری که با بازی‌های پرفروش مانند Generals ،The Line و Battle Field 3 در حال گسترش است.

وی در انتها دموی این بازی‌ها را که در آن شهرهایی چون تهران با حمله نیروهای امریکایی مواجه می‌شوند، برای حاضران در جلسه به نمایش گذاشت.

همچنین، بر اساس گفته مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در حال حاضر در ایران 60 استودیوی فعال در زمینه ساخت گیم وجود دارد که تا کنون 90 بازی رایانه‌ای به بازار ایران و جهان عرضه کرده‌اند.

 

بهروز مینایی مهم‌ترین چالش‌های پیش روی صنعت ساخت گیم در ایران را بازار نامتعادل، عدم حضور جدی ناشران گیم و نیز تحریم‌های بین‌المللی دانست و جهت‌گیری تولیدات ایرانی در چند سال آینده را در حوزه بازی‌های موبایل و بازی‌های اجتماعی بیان کرد.

مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای سخنرانی خود را که به زبان انگلیسی برای حضار ارائه می‌کرد، با اعلام چند خبر از فعالیت ها و برنامه های آتی بنیاد ملی بازی های رایانه ی به پایان رساند.

تاسیس نخستین انستیتوی ساخت گیم با حضور بیش از 200 هنرجو، اضافه شدن رشته‌های مربوط به طراحی و ساخت گیم در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه ها و نیز برگزاری دومین دوره نمایشگاه بین المللی بازی‌های رایانه‌ای تهران در تابستان سال آینده (جولای 2012) از مهم‌ترین این خبرها بود.

نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای خاورمیانه که از 9 تا 12 آذر ماه سال جاری در دبی برپا است، شناخته‌شده‌ترین نمایشگاه بین‌المللی در زمینه هنر ـ صنعت بازی‌های رایانه‌ای در سطح منطقه محسوب می‌شود که بازی‌سازان ایرانی امسال نیز مانند دوره های قبل با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در آن حضور یافته‌اند.