نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: دادن اسکریپت به آبجکت

1. Top | #1

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    9129
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

دادن اسکریپت به آبجکت

با سلام

من در زمینه واقعیت افزوده (AR)کار میکنم و تازه می خوام با یونیتی کار کنم
    چند تا سوال داشتم

1- آیا میشه تو یونیتی به هر آبجکتی کد اضافه کرد منظورم اینه که مثلا به image با canvas یا text و... کد کلیک اضافه کرد؟

2- چطوری میشه کد رو پاس داد به اندروید استادیو؟ به طور دقیقتر از یونیتی چطوری تابعی رو از اندروید استادیو فراخوانی بکنیم؟

3-

2. Top | #2

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    8076
    تشکر شده 79 بار در 63 ارسال
    1 - بله، یونیتی یه انجین Component Based هست، یعنی هرچیزی به عنوان کامپوننت میتونه به Object ها اضافه بشه و بهش رفتارهای مختلف بده. مثلا کامپوننت Rigidbody اضافه میشه تا رفتار فیزیکی بگیره، یا یه Script اضافه میشه و من خودم کد مینویسم که چه رفتاری داشته باشه.

2 - توی نسخه های جدید یونیتی، فکر می کنم 2018 به بعد، شما میتونی مستقیم یه فایل با کد های Java رو بیاری توی یونیتی و از داخل کد C# صدا بزنی. توی نسخه های قدیمی تر فرمت های jar و aar رو ساپورت می کنه و میتونید به عنوان پلاگین بیارید تو پروژه، متد های استاتیک تعریف کنید و با استفاده از آبجکت AndroidJavaClass توی C# با پلاگین های جاوا در ارتباط باشید. جالب تر از همه توی نسخه 2019.3 که چند روز دیگه احتمالا بیاد، میتونید بدون نیاز به یونیتی، از library های یونیتی توی پروژه اندروید استودیو خودتون استفاده کنید، مثلا از یونیتی فقط نیاز به AR دارید، میتونید داخل اندروید استودیو کتابخونه Unity AR رو وارد کنید و کار کنید. اگر علاقه داشتی اینجا توضیح دادن : https://blogs.unity3d.com/2019/06/17...e-mobile-apps/

3 - ؟

3. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Jinjer از ایشان تشکر کرده است:

taghdir (12-01-2019)

4. Top | #3

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    9129
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
    آقا خیلی لطف کردی
    همونطور که گفتم تازه شروع کردم یونیتی یادگرفتن و یکم طول میکشه که راه بیفتم.
    منم میخوام وقتی از قسمت object 3d ها Quad رو اضافه کردم به quad کلیک بدم که سایتی رو باز کنه اما با سرچ چیز جالبی با توجه به دانشم کسب نکردم،
    میشه بگید این قسمت به چه نحوی میشه؟

برای قسمت دوم خیلی خوب بود مطالعه کردم عالی بود خدا کنه زودتر بشه

5. Top | #4

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    8076
    تشکر شده 79 بار در 63 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط taghdir نمایش پست ها
    منم میخوام وقتی از قسمت object 3d ها Quad رو اضافه کردم به quad کلیک بدم که سایتی رو باز کنه اما با سرچ چیز جالبی با توجه به دانشم کسب نکردم،
    میشه بگید این قسمت به چه نحوی میشه؟
    چک کن حتما روی Quad کامپوننت Collider داشته باشه، حالا یا Mesh Collider یا Box Collider، روی همین Quad یه اسکریپت اضافه کن، یعنی یه فایل C# بساز و Add Component کن روی این Object و این کد رو توش بنویس:

public string websiteUrl = "http://unity3d.com/";

private void OnMouseDown()
    {
    Debug.Log($"Clicked On {transform.name}");
    Application.OpenURL(websiteUrl);
    }

روش که کلیک کنی میره توی اون آدرسی که توی websiteUrl نوشتی. حالا آدرس رو تغییر بده، روی هر Object که خواستی یه سایت باز کنه همین اسکریپت رو بنداز.
    ویرایش توسط Jinjer : 12-02-2019 در ساعت 12:53 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگانی که با جست و جو این صفحه را مشاهده کرده اند:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

کلمات کلیدی این موضوع