سلام دوستان خسنه نباشین امیدوارم حال و روزتون خوب باشه. دوستان من خیلی وقته که با یونیتی کار میکنم و آشنایی کلی با انواع رندرینگ دارم. ولی سوالی که برام پیش میاد اینه که رندرینگ baked همونطور که میدونیم واسه اینه که محاسبات نور پردازی و سایه زنی برا محیط از قیبل انجام بشه و در هارد ذخیره بشه بجای اینکه در زمان حال محاسبات انجام بشه و حافظه رم و cpu و gpu رو درگیر کنه. realtime rendering هم بر اساس او چیزی که تو داکیومنت خود یونیتی میخوندم نوشته بود که نام کاملش precomputed realtime rendering هست و در واقع اون هم مثل حالت baked پردازش ها رو از قبل انجام میده ولی فرقش باهاش اینه که در حالت baked gi نورپردازی و سایه زنی رو فقط بر اساس موقعیت فعلی نور های صحنه انجام میده و مثلا اگر نور directional light رو بعدا در صحنه rotate کنیم یا مثلا شدتش ویا رنگش رو تغییر بدیم دیگه هیچ اثری در نور پردازی و سایه زنی صحنه نخواهد داشت ولی در عوض pre computed realtime rendering همه ی حالات احتمالی حاصل از تغییر در rotation و شدت نور و رنگ نور رو هم حساب میکنه (از قبل) و بعدا ما که این چیزا رو در صحنه تغییر میدیم، نور پردازی و سایه زنی صحنه هم وابسته به اون تغییر میکنه و این کار رو با از سر گیری محاسبات به ازای تغییرات انجام نمیده بلکه حالت از قبل رندر شده ی مربوطه رو انتخاب میکنه. حالا سوالم اینه که این وسط mixed rendering چیه و با وجود این 2 نوع رندرینگ قبلی چرا از این نوع رندرینگ و برای چه علتی استفاده میشه؟ بسیااااااااار امر خیر میکنین اگه جواب بدین. تو این ماه رمضون بسیار دعاتون میکنیم