صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16

موضوع: برنامه نویسی شبکه در یونیتی

1. Top | #1

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    5776
    تشکر شده 64 بار در 22 ارسال

Amoozesh برنامه نویسی شبکه در یونیتی

خوشبختانه من شب ها زیاد کاری ندارم پس می تونم از این کارها بکنم
    و مسلما هر بار دست میزارم رو بخشی که اموزش های فارسی کمتری داره .
    همانند تاپیک قبلی من در مورد پرداخت درون برنامه ای این تاپیک و اموزش رو به وسیله یک مثال عملی نشون خواهیم داد. و خوشبختانه این بار هم ارتباط مستقیمی با پروژه در حال انجام خودم داره برای همین کدها اماده ان :d . مجددا می گم مثال قابل اجرا نمی تونم بزارم چون کار برای من نیست
    برای این بخش ما از پلاگین فوتون که خیلی معروفه برای یونیتی کارها استفاده خواهیم کرد .
    به شخصه به نظرم خیلی مزه میده کار با شبکه . اگر چه در کنار تخصص اصلی من در مورد برنامه نویسی شبکه اما کلا تو یونیتی یه مزه خاصی میده .
    خب این به عنوان مقدمه این تاپیک .
    سعی می کنم زیاد طول نکشه این تاپیک چون مثال محوره پس طی سه یا چهارتا پست باید تموم بشه و مسلما چون ارتباط مستقیمی با کاری که دارم انجام میدم داره پیشرفت این هم منوط به انجام اون کاره .
    انشالله از اخر شب شروغ می کنم

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید hfakhari از ایشان تشکر کرده اند:

Hamed-razor (04-14-2015),Kaveh.Shahedi (04-14-2015),parham_nrn (04-14-2015)

3. Top | #11

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    1894
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
    دوستان کسی میدونه در فوتون چطور میشه اطلاعات کاربر را در سرور ذخیره کرد مثل Highscore و مدت زمانی که بازیکن بازی کرده و ... ؟ اصلا میشه چنین کاری کرد؟سوال دیگه این پلاگین برای اندروید رایگان هست یا نه؟

4. Top | #12

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    5726
    تشکر شده 17 بار در 9 ارسال
    @hfakhari

ببینید اینی که شما میگید برای بازی های کوچیک شاید جواب بده.شما سرورو دقیقا در نقش یه رابط بین کلاینت ها میبینید.تو کم تر بازیه بزرگی اینطوریه.بیشتر بازی ها که دیدم پردازش ها در سرور انجام میشه و به کلاینت ها فرستاده میشه در واقع هر پلیر فقط input خودشو به سرور میفرسته و سرور حرکاتو انجام میده.خوب این یه روشیه ممکنه برای بازی مد نظر شما به صرفه نباشه.اما این روشیه که من دیدم استفاده می کنن و حتی بازی رو اپن سورس می کنن بدون اینکه بشه cheat های عجیب غریب ساخت براش.در حالی که تو اون روشی که پلیر خودش پردازش هاشو انجام بده و بفرسته به کلاینت های دیگه خودتون می دونید چه cheat هایی که میشه ساخت و اصن غیر ممکنه بشه بازی رو اپن سورس کرد.البته فقط اپن سورس کردن دلیل استفاده از این روش نیست.فرض کنید دارید با دوستتون بازی می کنید و اون نت ضعیفی داره.اون موقع به جای اینکه اون ضرر کنه شما ضرر می کنید.چون نمی تونه موققعیت خودشو به سرور ارسال کنه و اون رو به صورت تیک دار می بینید.در حالی که اگه پردازش ها از طرف سرور باشه شما بدون مشکل موقعیت دقیقشو می بینید.

باز هم تکرار می کنم این روش ممکنه برای بازی ای که مد نظر شماس به صرفه نباشه خود من هم شده که خیلی وقتا از همون روش استفاده می کنم بسته به نوع بازی ای که میسازم.

5. Top | #13

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    5497
    تشکر شده 20 بار در 18 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrb6 نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه در فوتون چطور میشه اطلاعات کاربر را در سرور ذخیره کرد مثل Highscore و مدت زمانی که بازیکن بازی کرده و ... ؟ اصلا میشه چنین کاری کرد؟سوال دیگه این پلاگین برای اندروید رایگان هست یا نه؟
    شما نیاز به سرور ندارید.

میتونید با Player Prefs خیلی راحت امتیاز رو نگه دارید تا بازی هم Unistall نشه اطلاعات نگه داشته میشه تو سیستم یا گوشی طرف.

اگه هم بخوای میتونی SQLlite یاد بگیری تا گوشی طرف ریست فکتوری نشه اطلاعات میمونه

اگه هم میخوای آنلاین باشه و همه ببینن (مثل مثلا کلش ) باید هاست بخری یا سرور مجازی (VPS).

موفق باشید
    امضای ایشان
    هیچوقت متوقت نشو ...

6. Top | #14

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    1894
    من یک جا خوندام که فوتون برای اندروید 30 روز رایگان هست و بعد لیسانس اون را باید خرید. میخواستم بدونم همینطوره یا نه؟
    کسی با Player.IO کار کرده ببینه برای شبکه کردن خوب هست یا نه؟ و فرق اون با فوتون در چیه؟

7. Top | #15

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    8808

داشتیم یه چیزی یاد می گرفتیم

دوست عزیز داشتیم یاد می گرفتیم. چرا اموزش را ادامه ندادید؟

8. Top | #16

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    7344
    فروش لایسنس فوتون انجین(photon onpremise) تا 70% تخفیف.
    برای اطلاعات بیشتر به ای دی زیر در تلگرام پیام بدید
    @dev_sleep

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگانی که با جست و جو این صفحه را مشاهده کرده اند:

آموزش برنامه نویسی سمت سرور در یونیتی

کلمات کلیدی این موضوع